De stek moet blijven. De Stek moeten blijven Februari 2010. Na(a)m(en): Adres: Handtekening(en): Beste dorpsbewoners, Zoals iedereen ongetwijfeld heeft kunnen vernemen uit de media heeft SPOV een concept nota gepresenteerd waarin ze het voornemen hebben om op termijn (circa 5 jaar) basisschool "De Stek" te sluiten. Inmiddels hebben we 2 gesprekken gehad met het SPOV, 1 gesprek met delegatie van de ouderrad, de dorpsraad en van de peuterspeelzaal. Het 2e gesprek was met SPOV en dorpsbewoners. Deze avond werd goed bezocht en er werden veel vragen gesteld. SPOV krijgt te maken met een vermindering van leerlingen in de korte toekomst. Daarom wordt de gemakkelijkste weg gekozen en worden de kleinere scholen zonder pardon gesloten. Waar het om draait is geld. Als er meer geld komt kunnen de scholen open blijven. Naar aanleiding van de gesprekken is er een werkgroep op gericht die als doel heeft de basisschool open te houden. Over de samenstelling heeft u al meer kunnen lezen in een eerdere publicatie. De werkgroep zal een aantal zaken in gang zetten om het doel te bereiken. Een daarvan is het aanbieden van een handtekeningen actie aan de politiek. Zowel op 25 febr. als ook op 4 maart zijn er bijeenkomsten met de politiek. Op 4 maart willen we graag de handtekeningen van onze dorpsbewoners aanbieden aan de politiek. Uiteraard behoeft het geen uitleg dat geen basisschool ook een negatief effect heeft op de leefbaarheid voor het dorp. Daarom trekken de ouderraad, de dorpsraad en de peuterspeelzaal met elkaar op. Het heeft echter voor bijna alle verenigingen een negatief effect ais de basisschool weggaat. Elders in deze Schans kunt u meer lezen over de werkzaamheden van de werkgroep. Daarom willen we de basisschool open houden. Teken daarom, met alle gezinsleden, dat de Stek open moet blijven. Deze formulieren zullen woensdag en verder in de week opgehaald worden. Mocht het zo zijn dat U niet thuis bent kunt U het formulier altijd in de brievenbus doen bij Erik Jakobs Campagnestraat 1. V A

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 24