Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kem wt Tit zoor De oude foto Maandag 1 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 8 maart: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in de dorpszaal van De Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden Zó vol streek zitte as ennen bok vol keutels. (Vol streken zitten.) 9 De smerregste vaerkes wille ien 't schónste ströj slaope. (Thuis niets gewend zijn, maar bij een ander, bijvoorbeeld op vakantie, de hoogste eisen stellen.) "Alle bitjes bate", zaej de vos en hij snapte zien aege 'n mug. 9 Zolang de wiênd uut 't endere gat blieft waeje, kriëge we nog gén ander waer. Ge komt de waorhejd te wieëte, as de vrollie smiespele. In 1964 werd de Castenrayse voetbalvereniging opgericht. De vereniging kreeg één speelveld aan de Kamp langs de Castenrayseweg. Deze grond was voorheen eigendom van Thei Strijbos. Toen in Castenray een korfbalafdeling werd opgerichtkonden de speelsters op dat terrein terecht, omdat Castenray en Oirlo inmiddels in 1973 samen een sportpark hadden gekregen. Later verhuisde ook de korfbalafdeling naar het sportpark en is de grond verkocht aan Henk Strijbos. Hij heeft daar nu zijn koeien lopen, maar de kleedlokalen staan er nog. Op de foto is men bezig met de aanleg van het speelveld in 1963. Op de achtergrond de Castenrayse kerk en geheel rechts het champignonbedrijf en woning van Herman Dinghs. Iets links daarvan is nog een stukje van het schoolgebouw te zien. Er was nog geen autoweg, geen viaduct, geen Castelostraat en geen Campagnestraat (alleen een zandpad datKdmpanjewaegwerd genoemd). De

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 10