Groene Kruis Reactie Onlangs ontvingen we de volgende, zeer bemoedigende mail als reactie op ons Jaarverslag 2009. Beste Jan en alle andere leden van het Bestuur, Ik sta perplex van de veelheid van activiteiten en bovenal de kwaliteit ervan, super En dat wordt zo maar gepresteerd door een van de kleine dorpen uit ons mooie Rooy. Soms verneem je van krant of radio en tv, dat de leefbaarheid zwaar onder druk staat in onze dorpen. Helemaal niet waar, kijk maar in de spiegel Ook voor dit jaar wensen we jullie weer actieve inzet toe eneen heel goed gevoel voor mensen, leefbaarheid en historie. Wim van Osch Kern met Pit, Provinciaal Coördinator Limburg, tevens een gewone Venrodse jong. Brigida-altaar Vorige week maandag, 1 februari, hebben we in een korte ceremonie samen met het Kerkbestuur en een aantal belangstellenden St. Brigida weer haar vertrouwde plek gegeven op een eigen altaar. Onze pastoor zorgde op deze feestdag van de heilige met toepasselijke teksten en gebeden voor een zeer waardige intronisatie. Op een draagbaar van het Sint Antonius Abt Gilde uit Blitterswijck werd het beeld in processie naar het zijaltaar gedragen, waar het te midden van kaarsen en fraaie bloemstukken een mooie plaats heeft gekregen. Zaterdag 30 januari stond het beeld nog prominent op het priesterkoor met daarbij een tafeltje met gezegend brood en een aardewerk pot mef water voor de dieren. St. Brigida is patrones van onder meer de boerderijdieren en beschermster tegen (besmettelijke) veeziektes. Bij het beeld staat een standaard, waar men een kaarsje kan opsteken, wanneer men de voorspraak van St. Brigida wil aanroepen. Dit kan altijd voor en na een kerkdienst. We danken iedereen die bij de intronisatie van het Brigidabeeld aanwezig was. I thuiszorg Vrijwilliger Jan Weijs, onze vaste klusjesman, heeft weer uitstekende diensten verleend. Hij maakte enkele schilderijlijsten en momenteel is hij bezig met het maken van de stellage voor een informatiebord. Al meerdere keren heeft Jan ons met zijn kundigheid geholpen en we zijn heel blij met zijn 'twee rechterhanden'. Jan. zeer bedankt! We zetten alle diensten van Groene Kruis Thuiszorg voor u op een rij: Huishoudelijke verzorging Persoonlijke verzorging Advies, Instructie en Voorlichting Ondersteunende begeleiding Gespecialiseerde verpleging Zorg op Afroep Thuiszorgondersteuning Psychogeriatrie Terminale nachtzorg Verpleging www.dezorggroep.nl Klantenservice T. 088 - 61 088 61

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 22