Katholieke Bond van Ouderen Castenray. 3-daagse réis September 2010 7, 8 en 9 september organiseren wij dit jaar een reis over de grens naar België, dit in samenwerking met Oostrum, Oirlo en Castenray, We vertrekken om 8.15 uur zuidwaarts waar we in Urmond-Stein een pauze inlassen voor een kopje koffie met gebak. Omstreeks 11.00 arriveren in Brussel waar we o.l.v. een gids een rondrit door de stad maken. Na de lunch om ca. 13.00 uur brengen we een bezoek aan Mini-Europa, het Madurodam van Belgie. Wij logeren in een hotel te Wavre, ca 30 km. Ten zuidoosten van Brussel. De volgende dag rijden we verder zuidwaarts. 9.30 uur We worden verwacht bij de kabellift van Strépy-Thieu. Dit is het hoogtepunt van onze reis. Naar de top van het bouwwerk, filmprojectie over de geschiedenis, de bouw en het functioneren van de lift gevolgd door het bezoek aan de spektakelwandeling "Land van Uitblinkers"(audio commentaar) die de Belgische creativiteit op de voorgrond stelt in verschillende gebieden zoals wetenschappen, bouwkunst, muziek, literatuur, economie, schilderkunst, sport en stripverhalen. 11.30 uur Vertrekt de boot. Op weg naar Ronquiéres krijgen we de doortocht van de kabellift (stijgend) en zullen we aan boord de lunch gebruiken. 14.15 uur Ontschepen stroomopwaarts van het Hellend Vlak van Ronquiéres.Aansluitend een bezoek aan het spektakelparcours "een boot, een leven" gewijd aan het dagelijks leden van de binnenschippers en toegang tot het panorama op de top van de toren. Het programma eindigt om ca. 16.30 uur. Op weg naar huis op de derde dag rijden we naar de plaats Steenhuffel en brengen een bezoek aan de Palm-brouwerij gedurende ca 1,5 uur o.l.v. een gids en uiteraard degustatie (2 consumpties). Daarna per treintje naar stoeterij Diepensteyn waar de prachtige Brabantse trekpaarden staan. Hier gebruiken we ook de lunch en gaan dan huiswaarts en wordt besloten op Nederlandse bodem met een diner of koffietafel. We hopen dat we uw interesse hebben gewekt. De reissom bedraagt 265.00 per persoon. In verband met de organisatie en reserveringeno.a. hotelkamersvragen wij u op te geven vóór 1 maart 2010 bij Mart Smulders Horsterweg 45 c CastenrayVol is Vol. In volgorde van opgave zullen wij u inschrijven onder een aanbetaling van 50.00 per persoon over te maken op Bankrekening nr. 1332.98.418 t.n.v. KBO Castenray onder vermelding van 3-daagse reis. 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 2