OPTOCHT - OPTOCHT - OPTOCHT - OPTOCHT Ge kunt ow wer opgève werd vur d' n optocht! Ge geft ow op dur en ienschriefformulier ien te vuile, dat ge kunt kriege bej Caro 571925 Bej dit formulier zit ok 't optochtreglement. De volgnummers vur de optocht werre vri-jdags of 's zaoterdags vur dun optocht gebrocht. Hallo Jan, Even bijpraten, want je hebt met goed nieuws en slecht nieuws de pers gehaald. Maar allereerst nog mijn complimenten over het boek van Nico. Het is monnikenwerk geweest om al die info boven water te halen. En ik gun je de dag dat die administratie toch nog een keer gevonden wordt. Het goede nieuws is dat je je sterk gemaakt hebt voor St. Brigida. En nog wel mooi op tijd voor haar naamdag. Een mooie'actie. Zoals je wellicht in Peel en Maas hebt gelezen heb ik mij sterk gemaakt om de patroonheilige van de mulders, St. Victor, weer op de Rosmolen te krijgen. We moeten de devotie toch in ere houden! Het slechte nieuws is de vernieling van het weerstation. Een ergerlijke streek. Je geeft in het artikel aan dat veel dagjesmensen er plezier aan beleven. Het is toch aardig voor je om te weten dat er nog meer gebruik van wordt gemaakt. Ik heb begin 2009 een werkstuk afgeleverd voor mijn examen van mulder. Een van de hoofdstukken gaat over het weer. We zijn immers van het weer afhankelijk bij het malen, weliswaar de windmolen meer dan de watermolen, maar toch. Om het werkstuk enigszins te verluchtigen nam ik het "weerstation van Castenray" op in het werkstuk. Dat stukje voeg ik bij. Kortom: Jouw heemkundeclub timmert goed aan de weg met de weersteen, Nico van Melo en St. Brigida. Chapeau! Groeten, Willem Eickmans. Dit soort complimenteuze mails hebben we in de afgelopen jaren al meer gehad en het is fijn te weten dat buiten Castenray het werk van onze heemkundegroep zo zeer gewaardeerd wordt. Ook wij zijn er van overtuigd dat we met onze activiteiten een fikse bijdrage leveren aan de Castenray-promotie. Schenking Van Ben Ahlers uit Tienray ontvingen we het boek 'Veertig jaar Meerlo-Wanssum in beeld 1969 2009' en van Mieke Relouw uit Horst kregen we het boek 'Landlopen' met onder meer een artikel over Thei Büddiger. Beiden zeer bedankt! Van Mart Jacobs kregen we een familiefotoalbum te leen om te scannen. Ook daarvoor onze hartelijke dank. Het is erg belangrijk dat oude familiefoto's niet verloren gaan en daarom willen we deze graag scannen. Zo blijven ze voor de toekomst behouden. OPTOCHT - OPTOCHT - OPTOCHT - OPTOCHT

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 18