R.KBasisschool 'De Stek' Casten ray Studiedag k Even een herinnering. A.s. maandag heeft het team een studiedag. De kinderen zijn dan vrij. Muziekles De gemeente Venray heeft besloten om de scholen subsidie te geven voor muzieklessen door beroepsmuziekleraren. Dit besluit is genomen nadat een aantal jaren muzieklessen zijn gegeven met subsidie op de scholen in Meerlo en Merselo als proef. Deze proef was heel positief. Nu worden alle scholen in staat gesteld om een beroepsleraar aan te stellen. De school moet hiervoor een klein gedeelte zelf betalen, de rest wordt door de gemeente ingebracht. Op onze school zullen groep 4 en 5 één muziekles per week krijgen van Maurice Keulen van Kunstencentrum Jerusalem. We hebben gekozen voor deze combinatie, omdat we dan gelijk een uur klassensplitsing kunnen realiseren. Ramses werkt dan met groep 6 en Janneke met groep 3. Wat later in dit schooljaar proberen we het mogelijk te maken, dat alle leerkrachten een keer een muziekles kunnen bijwonen. Op die manier zal de hele school van deze muzieklessen kunnen profiteren. Deze week stelt onze School Maatschappelijk Werkster zich voor. Schoolmaatschappelijk werk Even voorstellen Mijn naam is Charlotte Kuppers. Ik ben als schoolmaatschappelijk werker (SMW) verbonden aan de school van uw kind. Wat is schoolmaatschappelijk werk? Schoolmaatschappelijk werk is er voor kinderen die niet goed functioneren op school en extra ondersteuning nodig hebben. Bijvoorbeeld: 1 het kind wordt gepest 2 het kind zit niet lekker in z'n vel 3 het kind komt niet goed voor zichzelf op 4 de ouders zijn gescheiden en het kind heeft er last van 5 bij rouwverwerking Daarnaast kunt u als ouder vragen hebben over de opvoeding van uw kind. Bijvoorbeeld: 5 uw kind luistert niet, of alleen als u flink boos wordt 6 uw kind heeft geen vriendjes 7 uw kind is zo stil, of juist heel druk 8 uw kind slaapt slecht en komt 's avonds steeds uit bed Ook kan het zijn dat school vragen heeft over de resultaten en/of het gedrag van uw kind. Om de zorg van school aan uw kind zo optimaal mogelijk te kunnen bieden is het goed om ook zicht te krijgen op het gedrag van uw kind thuis en hoe u als ouder daar tegenaan kijkt. In al deze situaties kan schoolmaatschappelijk werk een rol vervullen. Om samen met uw kind, u en school te bekijken waardoor het met uw kind minder goed gaat dan verwacht en natuurlijk vooral om samen te bekijken wat er gedaan kan worden om uw kind weer in ontwikkeling te brengen. Soms zijn een paar tips of een klein aantal gesprekken al voldoende om zelf verder te kunnen. Soms is meer of andere hulp nodig. In dat geval weet ik waar u die hulp kunt krijgen, zal ik u verwijzen en kunnen helpen bij de aanmelding. Voor u als ouder zijn er geen kosten aan verbonden. En, wat nog het belangrijkste is, als u ingrijpt als vragen of zorgen nog maar kort bestaan, kunt u grote problemen in de toekomst vóór blijven! Hoe ben ik bereikbaar? Een keer in de maand (7 okt. - 4 nov. - 16 dec. -13 jan. -10 feb. - 6 maart. - 7 april -19 mei -16 juni -14 juli) houd ik op woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur spreekuur op school. Kinderen, ouders en leerkrachten kunnen dan terecht met hun vragen en/of zorgen. Deze data staan vermeld op de schoolkalender. Daarnaast is het mogelijk om buiten dit spreekuur telefonisch contact op te nemen: 0478-517317 Tot ziens, Charlotte Kuppers Schoolmaatschappelijk werker

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 5