Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 5 januari 2009: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag/zondag 3 en 4 oktober 2009: Herdenking Hengstenassociatie en Nico van Melo. Boerengezegden Dén ien roêt duut, mekt zien vingers zwart. (Wie met pek omgaat, wordt er mee besmet.) Schöppe mit gepoetste schoen. (Beleefd de waarheid zeggen.) Ziene stémboeém göt ok nie veul vvieër terug as d'n aek vur zien deur en dén is ok al veul dur de heund bezekt! (Hij heeft een grote eigendunk.) Waor ze sehiete is broeëd, waor ze bidde is noeéd. Dat is thieë mit witte stipkes. (Dat is niet veel zaaks.) Of we dit jaar een witte kerst krijgen, valt nog te bezien. Door de opwarming van de aarde is de kans eik jaar weer kleiner en oudere mensen denken dan ook dikwijls terug aan de jaren uit hun jeugd, toen de winters aanmerkelijk strenger waren en er soms volop sneeuw lag. Die bleef dan meerdere dagen achter elkaar liggenDe weg van Castenray naar Oirlo was soms een echte ijsbaan. Veel kinderen leerden op die weg schaatsen. De gbtgatter9 (poelen achter de boerderij voor de afvoer van het waswater uit de gootsteen) waren ondiep en 'droegenal bij een beetje vorst Kinderen schaatsten daar volop en na enkele dagen flinke vorst toog men naar de ijsbanen van 't Cas els Broëk. Bovenstaande foto laat een winters tafereel zien uit 1948. De foto is genomen voor de boerderij van Petran Strijbos, waar nu Mart en Nel Wismans en Caro en Hanny Versteegen wonen. Deze boerderij ligt rechts, maar is op de foto niet te zien. De boerderij links is van Thei Strijbos. Daar 14 ticfttmf 6«noofcs< CasttnTO? ......Mn.r,

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14