(jospe! - Kerstconcert. 2 Zondag 14 december jl. organiseerde fanfare Dorpsklank een Kerstconcert met als thema Gospel in de in kerstsfeer omgetoverde H. Matthiaskerk. Om 19.00 uur gingen de deuren van de kerk open voor bezoekers. Buiten stond een ensemble van fanfare Dorpsklank, die het speciaal voor deze gelegenheid door Martijn Pepels gearrangeerde muziekwerk "Kersffanfare", ten gehore brachten. Ook de Kerstman was aanwezig om de bezoekers te verwelkomen. Om 19.30 uur werd het concert geopend door de fanfare onder leiding van dirigent Martijn Pepeis. Vervolgens was het de beurt aan Tom, Erik, Charlotte, Marie en Ruth van gospelformatie JOY. Zij zongen, onder begeleiding van Aures op piano en tevens geluidsman, diverse liedjes zoals "Joyful, joyful", "Seasons of love", "This little light of mine" maar ook het wel bekende "Oh Happy Day", waarbij iedereen ging staan, heerlijk mee ging klappen, begon te swingen en te zingen. Toen de fanfare het lied "I will follow him" speelde, mede door de mooie en leuke Power Point presentatie, was deze swing weer voelbaar. Tussendoor zong JOY met begeleiding van fanfare Dorpsklank het lied "Silent Night". Het leeriingenorkest onder leiding van Will Jacobs leverde dit jaar ook een heel fijne bijdrage, door een tweetal mooie muziekwerken, te weten "Feliz Navidad" en "Mary's Boy Child", te presenteren. De leden van het leerlingenorkest hadden speciaal voor deze gelegenheid een kerstmuts opgezet. De voorzitter van de fanfare hield een korte toespraak, waarin hij iedereen bedankte voor de enorme inspanning en bijdrage, zowel voor als achter de schermen, maar ook zeker de veie bezoekers, om dit festijn te doen slagen. Tot slot werd door iedereen samen "We wish you a mery Christmas" gespeeld en gezongen. De bezoekers beloonde de fanfare, het leeriingenorkest en JOY met een geweldig applaus en een staande ovatie. Na het concert was er tegenover de kerk, in en bij café "De Koster" een gezellig samen zijn met accordeonmuziek. Zoals beloofd kregen de bezoekers een glaasje Glühwein of warme chocomel door de fanfare aangeboden. De vuurkorven, maar ook de Kerstman, waren hierbij uiteraard aanwezig. Het gezellig nakeuvelen en het in ontvangst nemen van reacties zoals, mooi, gezellig, wat apart, was prachtig om te horen en doet de fanfare goed. Fanfare Dorpsklank is, gezien de vele positieve reacties, van mening met dit kerstconcert de bezoekers een mooi, swingend, gezellig en sfeervol Kerstconcert te hebben gepresenteerd. Zij hoopt natuurlijk dat de kerstgedachte om samen te delen, veel liefde en geluk voor iedereen, respect voor elkaar en gelijkheid voor iedereen, goed is overgekomen. Een woord van dank aan iedereen die een steentje heeft bijgedragen aan dit succesvolle concert. De foto's worden zo snel mogelijk in het fotoalbum opgenomen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 2