CZasI Mad eniray voot KERKBERICHTEN Redactieadres: Castelostraat 20a «571890 e-mail: deschans.castenrav@.home.nl Abonnementen: Campagnestraat 8 «571739 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur nr.48 17 december 2008 Zaterdag 20 dec. 19.15 uur Overleden ouders Janssen-Emonts en kinderen Patra Luykx en overleden fam. Luykx-Maes Misdienaars: Jimi, Suzan, Anne Pastoor van Home is bereikbaar onder 0478-531270 of 06-13300256. Woensdag 24 dec. - 19.00 uur Nachtmis Kerstmis Vrijdag 26 dec. - 11.00 uur Gezinsviering Kerstmis LET OP! Misintenties voor de nachtmis op woensdag 24 december dienen in verband met aanlevering voor Peel Maas uiterlijk donderdag 18 december in geleverd te zijn en voor oudjaarsavond uiterlijk op donderdag 25 december. Wilt u hier rekening mee houden? Uit het verleden stamt het heden. In het nu wat worden zal. Om een nieuwe toekomst met O. L. Heer. Begin november werd Barack Obama gekozen tot nieuwe president van Amerika. Met deze verkiezing hoopt en verwacht niet alleen het Amerikaanse volk maar met hen de hele wereld op verandering: een nieuwe toekomst. Vertrouwen op een nieuwe toekomst is niet alleen vooruitzien maar ook terugkijken. Weten en beseffen: "wie je bent en waar je vandaan komtAls een voortdurende boodschap op weg naar het Witte Huis klonken Obama's woorden:Yes we canchange Opmerkelijk daarbij was dat hij vaak teruggreep op zijn verleden. Een mens kan blijkbaar niet zonder zijn roots. Juist het besef van je afkomst als fundament geeft je kracht en energie om verder te gaan. Na ruim 21 jaar pastoraat te hebben uitgeoefend in Zuid-Limburg gelegen parochies, terug naar de roots. Mijn eerste kerstartikel voor de nieuwe geloofsgemeenschappen die aan mijn zorgen zijn toevertrouwd. Zo'n 25 jaar geleden voltooide ik mijn priesteropleiding aan het groot-seminarie Rolduc. Op 13 december j.l. was het precies 900 jaar geleden dat de crypte van Rolduc werd gewijd. De stichterAlbertus van Antoing, heeft nooit kunnen dromen dat Rolduc als geestelijk centrum negenhonderd jaar later nog zou bestaan en nog altijd vitaal is. De geschiedenis van Rolduc heeft ook perioden van verval en verslapping gekend Ups en dows zoals in ieder mensenleven. Juist in moeilijke perioden vond herbezinning en herbronning plaats om de kiem te leggen voor een nieuwe bloei. Wanneer je broos en kwetsbaar wordt, zoek je naar nieuwe levenskracht. Wil je graag de oude weer worden. Wie je was. Of je hoopt op een nieuwe start. De Adventstijd is een gelovig zoeken vanuit de oude verhalen van de Bijbel naar wat de toekomst biedt. We zingen: "Een nieuwe loot zal ontspringen aan de worteltronk van Jesse gebaseerd op Jesaja 11,1-3 Omstreeks 1000 ging men de stamboom van Jezus Christus, de boom van Jesse uitbeelden. Jesse, de meest gangbare naam voor Isai, was de vader van koning David, een van de verre voorouders van O.L. Heer. Met kerstmis weten wij weer, voor wie, voor wat, ik jijU er mag zijn en waar je voor mag gaan. We gaan voor vrede en gerechtigheid. We gaan voor saamhorigheid en geborgenheid. Tegelijkertijd realiseren we ons hoe kwetsbaar geluk is. Met O.L. Heer gaan we voor het eeuwig geluk.Dat het komende kerstfeest U allen vertrouwen mag geven - levenskracht en energie -geloof in elk nieuw klein en kwetsbaar begin. Pastoor Huub van Home

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 1