19 SVOC'Ol-verdediging niet in paniek. Diezelfde verdediging maakte overigens geen fouten en de drie punten kwamen meer en meer binnen handbereik. In de laatste minuut had SVOC'Ol nog een penalty moeten krijgen toen Koen royaal binnen de 16 werd gevloerd. Maar de goed leidende scheidsrechter legde de bal erbuiten. De vrije trap werd niks maar de drie punten gingen mee naar huis. SVOC'Ol 4 - Stormvogels 4 3-3 Deze week ontvingen de 'trois couleurs' van het viert gasten uit Siebengewald op de groen glanzende mat van de Heesakker. De verwachtingen voor de match lagen niet hoog gezien de avond ervoor de notoire feestavond van het viert plaats had. De reis leidde naar het Duitse Dusseldorf waar menig pul soldaat werd gemaakt, alsook bijna wat plaatselijk schoon en minder schoon. "Ik ga me er vandaag niet druk over maken" vatte Willy voor de wedstrijd goed samen. Hetzelfde gold voor de spelers. Svoc 4 had de eerste helft de tegenstander grotendeels in de spreekwoordelijk 'tes.' De Stormvogels deden hun naam weinig eer aan en een clubnaam als Flauwe Wiend Mussen zou het elftal zeker niet misstaan hebben. De gasten stoorden zich mateloos; niet aan ons, maar aan medespelers en eigen spel. De spits gaf een complimenteus getinte uitleg: "Gillie het tenminste schik als ge het gezopen." En daarmee sloeg hij de spijker op zijn kop. De meeste van het viert genoten een dikke kater, maar hadden er evengoed plezier in. Plakkie opende tot eigen verbazing in de 26ste minuut de score. De 2 - 0 volgde in de 37ste minuut. Stan Steeghs leverde een schitterende schot afstandschot die zo de kruising in verdween. In de 41ste antwoordde de Mussen met de 2 - 1. Moef nam het zekere voor onzekere in jaste de derde voor het thuishonk erin. 3-1. Opgetogen ging men de rust in. Het leek niet op te kunnen. Hoopvol klonk zelfs een verdubbeling van het aantal punten in het kleedlokaal. De wissels in de rust brachten Wout Buddiger, na vier jaar non-actief op rentree, en de kersverse Papa Reu. De eerste minuten van de tweede helft gaf de voorhoede de verdediging van de gasten flink van jetje. Dat resulteerde helaas niet in uitbreiding van de voorsprong. Toen begon de wind te waaien en kwamen de Stormvogels tot spel. Overtuigd van onze kwaliteiten, of het ontbreken daarvan, trachtten ze conditioneel de weg naar het doel open te breken. En met succes. De biertjes zakten in de benen en de Stormvogels zorgde voor de nodige onrust bij Svoc. Het duurde niet lang, de 56sle minuut, voordat Stormvogels doel trof. Daarna moesten alle zeilen bijgezet worden om de drie punten te waarborgen. Het hoog percentage balverlies hielp daar niet bij. Storm was op komst, misschien zelfs noodweer. In de 83s,e kwam de pijnlijke gelijkmaker van Stormvogels. De bliksem sloeg in toen Jaws een elleboog en hand ontving op zijn kaak bij het uitverdedigen. Een opstoot tussen enkele spelers van beide partijen was het gevolg. Een paar minuten later gaf scheidsrechter de Witte Flits het eindsignaal. Kans gehad op drie punten, één uiteindelijk behouden. Zo blijkt dat hoogmoed ook vandaag voor de val komt. Maar...de weg naar het doel is weer gevonden. Met het uitvallen van Rob (gebroken teen) is het aantal spelers nog geringer. Stan, Toafel en Jaws bedankt voor de inzet. Volgende week maakt Dirk Arts furore als keeper. Spannend! SVOC'Ol 5- Ewc '64 4 EWC '64 0-1, Rik C 1-1, EWC '64 1-2, Rik C 2-2, Bram K 3-2, Bram K 4-2, EWC '64 4-3 Afgezien van het vroeg tijd stip en het laten thuis komen van de meeste spelers was het afgelopen zondag weer een heerlijk voetbal dag. 4 spelers waren vergeten om zich op tijd te melden bij de technische staf hierdoor was van een goede warming-up geen sprake. Door de terugkeer van een aantal spelers met blessures en stage was het vieft op 1 speler na compleet. Het vieft begon sterk aan de aan de wedstrijd er werden direct een aantal goede kansen gecreëerd maar we miste voorin de scherpte. Doordat het vieft de kansen miste was het Ewc '64 die de score openden. Na een scrimmage in de verdediging verdween de bal in het doel 0-1. Op dat moment stonden er pas 20 minuten op de klok. 5 minuten later werd de stand weer gelijk getrokken, een laag in gebrachte corner door Rik C verdween direct achter de le paal in het doel 1-1Na 30 minuten werd een goede aanval van het vieft afgeslagen door de Ewc verdediging Rik C nam de afgeslagen bal op de 16 meter direct op de slof en schoot het vieft zo op voorsprong. 2-1 Na de voorsprong begon Ewc steeds meer druk te zetten op het doel van het vieft, de verdediging hield stevig stand tot 5 minuten voor rust. De bal belandde na een scrimmage voor de voeten van een Ewc speler, deze plaatst vanaf de 16 meter de bal precies in de rechter onderhoek 2-2. Direct na de aftrap starten er weer een van de vele aanvallen van het vieft. Na een slecht ingeschoten hoekschop werd de terug komende bal weer direct terug de 16 meter ingelegd en het was Bram K die de bal sterk binnen kopte.3-2 hiedoor ging het vieft met een voorsprong de rust in. De 2e helft was in 2 gedeelte verdeeld de eerste 22,5 minuut was het vieft de spel bepaler en de laatste 22,5 minuut was het Ewc de bepalende partij. 15 minuten in de 2e helft brak een speler van Ewc door de verdediging maar hij maakte hands hier werd door de verdediging op gereageerd, dat viel bij hem niet in goede aarde en hij schoot de bal weg. Door deze actie werd hij 5 minuten verwijderd van het veld. In deze 5 minuten was het Bram K die door het hard van de verdediging sloop en de 4-2 aantekende. In het 2e gedeelte van de 2e helft was het Ewc dat naar de aansluitingstreffer zocht, het vieft creëerde ook nog vele kansen maar Robert S en Martijn D miste scherpte. Dit kwam het vieft 15 minuten voor tijd zuur te staan want Ewc scoorde naar een kleine mis communicatie in de verdediging de 4-3. Naar het doelpunt bleef Ewc gevaarlijk maar de winst bleef op de Heesakker. Het vieft heeft nu 6 punten in 6 wedstrijden 1 OP 1 dus. Volgende week zal het vieft weer een thuiswedstrijd afwerken tegen SV Oostrum 6. Onder het motto Oost West Thuis Best gaat het vieft zondag weer proberen 3 punten thuis te houden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 19