Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 3 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 24 november: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden Binne zinge, bute schröwwe! 6 Hij schiet mit los kruut. (Van zijn woorden kun je niet op aan.) 6 "Ge mot ow kunne behelpe", zaej d'n boer en hij spien zien vrow vur de ploeg. 6 Komt d'r mér ien, as ge génne sneejer ziet! (Werd gezegd als men op de deur klopte, voordat men binnen kwam.) Palm ien 't vuur smiete. (In der minne proberen te schikken.) Morgen6 novemberis het een heel bijzondere dag. Dan wordt Mien Weijs-Willemse 100 jaar! Mien Willemse werd op 6 november 1908 geboren in Horst-America. Al gauw genoeg verhuisden haar ouders naar het Overbroek in Leunenwaar Mien samen met haar oudersvier broers en een zus haar jonge jaren doorbracht. Mien leerde Frans Weijs uit Castenray kennen en op 12 juni 1934 trouwden ze. Het werd een heel bijzonder huwelijkwant op dezelfde dag traden ook haar broer Handrie en Bertha Weijs in het huwelijk. Bertha was een zus van Fransdus het werden twee huwelijken van broer en zus uit twee families, die kruislings trouwden. Frans Weijs en Mien Weijs-Willemse kregen samen tien kinderen, waarvan er inmiddels drie zijn overleden'. Hay, Piet en Joos. Jan, Ger en Gon wonen nog in Castenray. Vader Frans Weijs is op 5 iticfjtmg (jeemüunStg 6enootscf)aj Castenray itoi

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12