Hard voor Hart A T 6 Vanuit de dorpsraad willen wij nogmaals een dringend beroep doen op alle mensen van Castenray. Iedereen heeft inmiddels wellicht gehoord van dit project waarbij het de bedoeling is dat er een netwerk van defibrillatoren opgezet wordt zodat er in geval van een acute hartstilstand een patiënt zo snel mogelijk geholpen wordt. Naar aanleiding van een incident een aantal weken geleden op sportpark de Heesakker waar iemand een acute hartstilstand kreeg willen wij nogmaals de aandacht vestigen op dit prachtige project. De man die het overkwam heeft zijn leven te danken aan een aantal omstanders die ontzettend snel en adequaat gehandeld hebben. Een defibrillator was in dit geval waarschijnlijk een extra hulp geweest. Het is echter wel zaak dat er dus ook voldoende vrijwilligers beschikbaar komen om als het nodig is hulp te verlenen. Het is de bedoeling dat er een netwerk van vrijwilligers gecreëerd wordt die gekoppeld aan '112' alvast in 2 groepen naar het slachtoffer gaan. Eén groep begint met reanimeren, de andere groep haalt een zogenaamde AED (Automatische Externe Defibrillator) op. Dit is een apparaat waarmee de vaak onontbeerlijke electroschok kan worden toegediend. We willen dan ook graag iedereen die een reanimatiecursus gevolgd heeft maar zeker ook iedereen die interesse heeft in het volgen van een dergelijke cursus oproepen om zich op te geven zodat dit project ook zeker zal gaan slagen. Onderstaand vinden jullie een opgaveformulier waarmee je je op kunt geven als vrijwilliger. In te leveren bij de 'Hard voor Hart' brievenbus Rabobank Venray: Ja, ik wil eventueel deelnemen in het HvH project en bezit reeds een reanimatiediploma Ja, ik wil eventueel deelnemen in het HvH project en bezit nog geen reanimatie-diploma Ja, ik wil eventueel deelnemen in het HvH project en bezit reeds een AED Voornaam Achternaam Adres nummer: Evt. werkadres: Woonplaats Mobiele nummer Geboortedatum Certificaatnummer van het reanimatiediploma Email-adres

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 6