Missio Canonica Op zondag 9 november a.s. zal in de kathedraal te Roermond om 16.00 uur een vesperdienst plaatsvinden waarin o.a. Tinie Claessens uit Castenray Horsterweg 40 van bisschop Mgr. Frans Wiertz de kerkelijke zending zal ontvangen. Iedereen is in die viering van harte welkom. Tinie heeft in het afgelopen jaar stage gelopen in de parochie van Blitterswijck en Wanssum. Ze heeft met name huisbezoeken afgelegd. Het is de bedoeling dat ze met dit werk doorgaat. Ze zal een benoeming krijgen voor deze twee parochies. Mede namens de parochiegemeenschappen Blitterswijck, Wanssum en Castenray wens ik haar proficiat met het voltooien van de Kairosopleiding en een vruchtbaar pastoraat als parochieassistente. Onthulling Schansemaker Afgelopen zondag 26 oktober werd op feestelijke wijze, onder muzikale begeleiding van het jeugdorkest, dan eindelijk het beeld van de Schansemaker onthuld. Omdat het regende, werd besloten om de toespraak in het gezellige en bomvolle café de Koster te houden en alleen voor de onthulling naar buiten te gaan. Na een korte toespraak door de voorzitter van de dorpsraad, Ben van der Sterren, was het dan zover. Handrie Wismans en Sjeng Cox hebben de schans gemaakt die gebruikt is voor het beeld, gemaakt door Chris Roose. Aan hen was dus ook de eer om het beeld te onthullen. Met gepaste trots werd door de heren het beeld onthuld, en kon iedereen het beeld bewonderen. Na de onthulling werd door het jeugdorkest, natuurlijk, het Casels liedje gespeeld. In café de Köster sprak kunstenaar Chris Roose nog een woordje, over de tot stand koming van het beeld en was er als verrassing voor Chris, geregeld door zijn vrouw Mieke van Uden, een optreden van het 14 jarige zangeresje Anne Wilson, bekent van Hollands got talent. Als afsluiting bedankte Ben, met een speciaal woord van dank aan de sponsoren: Familie Ho, de Firma Prime Champ, de Rabobank, de gemeente Venray, de Firma Heijmans, iedereen voor zijn/haar komst. Ook een speciaal woord van dank ook aan het heemkundig genootschap voor hun prachtige fototentoonstelling, en Carla en Peter voor de goede zorgen en natuurlijk het Leerlingenorkest voor hun mooie muzikale omlijsting. Al met al kijken we terug op een mooie onthulling, en was de belangstelling hartverwarmend. Langs deze weg wil de dorpsraad dan ook iedereen bedanken die op wat voor wijze dan ook heeft bij gedragen aan deze feestelijke onthulling. Mensen het was geweldig, Bedankt. Dorpsraad Castenray s

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 2