Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray mmi m m De oude foto Maandag 3 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 24 november: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden Wie altied 'n haör ien de botter zuukt, zal gemékkelek ok wat viende. Mér hij zal wel nie hoeëg ien anziên staon, bij femilie en bij vriende! Mér goed aete en smaere, went ien de haej kömde niks tege! (Goed eten voordatje ergens aan begint, want het kan nog lang duren, voordatje weer wat krijgt.) Öp de meule en ien de smis, huuërde wat vur neejs d'r is! "Alles öp maot!", zaej de sneejer en hij sloeg zien vrow mit d'n ellestok. Van soeketa gaeve! (Extra snelheid maken.) Op zondag 2 november herdenken we traditiegetrouw onze dierbare overledenen. We doen dit tijdens de Allerzielenviering om 14.30 uur in de kerk. Aansluitend trekken we, voorafgegaan door onze fanfare, naar het kerkhof, waar de graven en het columbarium door de pastoor gezegend worden. Bovenstaande foto is uit 1933 met op de voorgrond de bouw van het Patronaat Bij deze foto gaat het ons nu echter om het achter het Patronaat gelegen kerkhof. Dat is aangelegd in 1928, toen Castenray nog een rectoraat was. In 1929 kreeg Castenray onder rector Kuijpers het recht in eigen kerk uitvaarten te houden en overledenen op het eigen kerkhof te begraven. In het Liber defunctorum, het dodenboek, worden alle overledenen uit ons dorp bijgeschreven. De eerste die in het dodenboek staat, is Peter Hubertus Peeters, geboren op 16 september 1883. Hij overleed op 20 januari 1929 en werd als eerste begraven op het kerkhof in Castenray. 12 ticfjting f)eetnfuin5tg 6enootscf)a:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12