4 wint met fier! Met een enerverende voorbereidingsperiode achter de rag, waarin de spelers gemiddeld zo'n 0.5 keer getraind hebben (en dat is een hoog uitgevallen schatting), was daar de eerste competitiewedstrijd al weer van het seizoen. Krap ingedeeld, vierteen spelers in totaal (min een geblesseerde Sonja Dircks), trok het viert ten strijde tegen Merselo 3. Vorig jaar wisten de gasten ons vaak te beknibbelen op de puntjes, maar daar staken de welgevormde vedetten vandaag hun - de een wat geringer in maat dan de ander - stokjes voor. Ondanks de wedstrijd in het algemeen getekend werd door balbezit van Merselo lag het initiatief in het begin van de eerste helft overwegend bij de tricolores. Op het middenveld dartelde de spelers, vrolijk combinerend, als veulentjes op en neer tussen voorhoede en verdediging, de voorhoede wachtte een moment van onoplettendheid af bij de verdediging van Merselo, terwijl de verdediging en goalie Jan op scherp werden gezet door enkele venijnige aanvallen van de gasten. In de '24 minuut werd de brilstand verbroken toen Joep He-man zich los worstelde van zijn verdediger, anticipeerde op een puike steekpass van iemand op het middenveld, en vanaf 16 meter de bal coulant inschoot terwijl de keeper in de verkeerde hoek koekeloerde. 1 -0. Op het middenveld werd Niek H,, die gebroken was na één sprint, gewisseld door Pieter-Jan. Een fijne rentree was het niet voor Pietje want in de '28 ging zijn tegenstander naar de grond in het strafschopgebied. Een penalty was het gevolg. 1-1 Zonder echte kansen te creëren was het Merselo die als eerste weer gevaarlijk werd. Een penalty veroorzaakt door Johan Smits, die zijn welgevormde buste iets te hard tegen zijn tegenstander liet priemen, ging naast. In de '39st was het daarna Bas C. die vanaf dertig meter de keeper fopte met een schitterend boogballetje. 2-1. Met nog enkele minuten van de eerste helft op de klok werd het slot ferm op de deur gehouden door laatste man Said Orlando. De tweede helft was qua voetbal niet noemenswaardig. Er werd hard verdedigd, op het scherpst van de schede. Merselo klopte flink op het fort van het viert maar kreeg geen bal in het netje. Hoogtepunt was Rob's opmerking gericht aan Tristan en vriendin: "He Plakbal, bloas is onder die rok!" waardoor de toeschouwers in ginnegappen en schaterlachen uitbraken. De stand bleef 2-1Driewerf hoera, drie punten in de broekzak! SVOC'Ol 5- Venray 8 Venray 0-1, Venray 0-2, Venray 0-3, Venray 0-4, Venray 0-5 Het was venray dat van het begin tot het eind de wedstrijd domineerde. Venray startte scherper aan de wedstrijd dan het vieft. Het was dan ook venray die de eerste kans kreeg. Daarnaar kreeg het vieft nog drie kansen om op voorsprong te komen maar deze gingen er alle drie niet in. Naar ruim 20 minuten was het venray dat een gaatje in de sterke verdediging van het vieft vond en de score opende. Venray probeerde direct de score te verhogen maar de verdediging hield nog 10 minuten stand. Naar de 0-2 stand begonnen de eerste blessures plaats te vinden, Theo R kreeg een tik op de enkel, Brain G had last van zijn dikke teen en Rik C had last van de lies. Door deze blessures was de reserve bank leeg en nog maar 10 man op het veld. Vijf minuten voor de thee pauze was het weer venray dat scoorde, hierdoor keek het vieft tegen een 0-3 achterstand aan tijdens de rast. Na de rust kwam het vieft toch weer met 11 man in het veld, dit was ook te merken in het spel want er werd zeer goed gespeeld. Linksback Freek S kreeg het zwaar te voorduren maar hield goed stand, dit geldt tevens voor Teun N. Jammer genoeg was het Venray dat 20 minuten voor het eindsignaal het doelpunt maakte. 10 minuten later kwam de eindstand op het score bord 0-5. Gezien de sterkte van Venray was het vieft te vrede met de uitslag. Ook deze weke weer een dank woordje voor de gehuurde spelers van de A, Stoine N en Tafel G. Onder het motto goed werk duurt lang gaat het vieft volgende week in Overloon weer voor de volle winst!! 19

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 19