Nijmegen. Hub werd op 30 mei 1969 tot diaken en op 17 mei 1970 tot priester gewijd. In 1971 vertrok Hub naar Portugal, waar hij zes jaar als priester werkzaam was. Vervolgens werkte hij van 1978-1985 in Brazilië, waarna Hub zijn missiewerk als pater Humberto in Mozambique voortzette. Daar zet hij zich nu al ruim 21 jaar in voor het geestelijke en maarschappelijke leven van vele Mozambiqanen. Hub heeft voor ons zijn verhaal op papier gezet en we zullen dat zeker een keer in de Schans publiceren. We wensen Hub een langjarige gezondheid toezodat de mensen in Mozambique nog vele vruchten mogen plukken van zijn belangrijke missiewerk. Zwetsen in de Kroeg Van 11 t/m 19 oktober is het de Week van de Geschiedenis, die voor de vijfde keer georganiseerd wordt door de landelijke stichting Anno. Het thema van dit jaar is 'Verhalen van Nederland'. Meer dan zeshonderd musea, bibliotheken, archieven en andere culturele instellingen organiseren speciale activiteiten rond dit thema De organisatie die op de meest aansprekende manier een breed publiek weet te boeien, wordt beloond met de Week van de Geschiedenisprijs. Deze bestaat uit een cheque van 5000,-, gratis deelname aan een workshop en een bronzen beeld. De prijs wordt uitgereikt tijdens de Nacht van de Geschiedenis op zaterdag 18 oktober 2008 in Grand Hotel Krasnapolsky in Amsterdam. Het Historisch Platform Venray is met de activiteit 'Zwetsen in de Kroeg uit de ruim zeshonderd aanmeldingen samen met negen andere organisaties genomineerd voor deze prijs. Op zaterdag 11 oktober zullen in verschillende kroegen in Venray en enkele kerkdorpen bekende en minder bekende inwoners verhalen vertellen uit het verleden. Elke kroeg heeft een historisch thema gekregen. In Venray gaat het om thema's als: Uitgaansleven van de jeugd; Psychiatrie; Carnaval; Sport; Middenstandsverhaien; Vrouwen verhalen; Boerenleven; Kroegverhalen; Verenigingsleven; Revue en Toneel; Rijke Roomse Leven. Op dinsdag 15 september wordt in De Klokkenluider te Venray een promotiefilmpje gemaakt voor de website wwwweek vandeeeschiedenisnl Jan Sirijbos vertelt daar het verhaal over Nico van Melo. Het organisatiecomité in Venray wordt gevormd door Juul de Bont (BibiioNu); Maria van Dorst (Museum 't Freulekeshuus); Jan Engels (Gemeentearchief); Jan Strijbos (Historisch Platform Venray) en Peter Teeuwen (Historisch Platform Venray). Ons Heemkundig Genootschap is aangesloten bij het Historisch Platform Venray en ook in Castenray doen we mee. In café De Köster zullen op zaterdag 11 oktober van 14.00-17.00 uur een aantal personen bij elkaar gaan zitten en vertellen over vroeger, ledereen is welkom om te komen luisteren, wellicht aan te schuiven en mee te praten. Alles gebeurt in een informele, gezellige sfeer. Uiteraard hopen we op veel belangstelling voor de diverse verhalen. Nadere informatie volgt. Kerkverlichting Wat was onze kerk 's avonds prachtig verlicht in de week van de viering van het parochiejubileum! Leo Drüggen en Wil Janssen hadden rond het gehele gebouw een flink aantal bouwlampen geplaatst, die het kerkgebouw in een zee van licht zetten. Ook de ruimte waar de kerkklokken hangen was schitterend verlicht. Nu alles opgeruimd is, resteert weer alleen de verlichting bij het H. Hartbeeld. Duidelijk ontbreekt nu de verlichting op het Matthiasmonument. Ook daar zou permanent een schijnwerper op gericht moeten zijn, zodat de gehele voorkant van de kerk 's avonds en 's nachts in licht baadt. Aan stroomkosten zou dit jaarlijks ruim 150,- kosten, een bedrag dat we in Castenray toch bij elkaar moeten kunnen krijgen. Daarnaast moeten er een schijnwerper en de nodige voorzieningen komen. Mogelijk dat enkele bedrijven voor de financiën daarvan kunnen zorgen. Voor de stroomkosten zouden we graag een aantal personen hebben die zich verplichten jaarlijks minimaal 25,- te storten. Ik wil in elk geval meedoen. Wie meldt zich ook nog aan? Graag even contact opnemen met Jan Strijbos tel.: 571677 of per e-mail ian.stri i bos@hetnet.nl Het zou heel fijn, wanneer we de verlichting als jubileumgeschenk aan onze parochie zouden kunnen aanbieden. Voor onszelf, maar ook voor mensen die van elders komen wordt Castenray steeds aantrekkelijker. Er is steeds meer te zien en te lezen op het gebied van cultuurhistorie en met name van buiten Castenray krijgen we heel veel complimenten voor onze activiteiten. Eind oktober wordt door de Dorpsraad het beeld van de Schansemaker geplaatst en heeft ons dorp er weer een bezienswaardigheid bij. We verheugen ons er nu al op. 13

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 13