Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto Maandag 29 september: Vergadering met het Kerkbestuur bij Annemie Drüggen. 20.00 uur. Zaterdag 4 oktober: Inzegening veldkruis. Vertrek bij de kerk om 18.00 uur. Maandag 6 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 11 oktober: Week van de Geschiedenis - Zwetsen in de Kroeg 14.00 u. Café De Köster. Boerengezegden As de henne schule, duurt de raegen nie léng! "Schrik nie", zaej de vos en toew sprong hij öp d'n haan. Me is liever ter uutvaart as ter brulleft genöd, as 't um 'ne soekeroeëm of tant göt! Al zitte d'r ok hard um verlaege, pestoeër gift zien aege 't örst de zaege. Die brengt de schup mit! (Wanneer een jongere vrouw trouwde met een oudere man.) Tijdens de H. Mis bij het parochiejubileum trad pater Humberto uit Mozambique op als concelebrant Pater Humberto werd op 13 februari 1942 geboren als Hub Kuijperswon van Sjang Kuijpers en echtgenote Mien Hoeijmakers. Het gezin Kuijpers, be staande uit de ouders en acht kinderen, waarvan er twee tijdens of vlak na de geboorte stierven, woonde aan de toen malige Venrayseweg in de woning waar nude familie Claessens woont (Horsterweg 40). Vader Sjang was kapperorganist en dirigent van het koor. Hub bracht zijn jeugd door in Castenray, volgde de lagere school en vertrok als intern naar het Klein Seminarie in Stevens beek. Daarop volgde zijn noviciaat in Baarlo en een studie aan het Groot Semina ria in Rraklccnïtpin. ticfjtmg fatmkun&ig Ceiioetsdja: Ccwtenroy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12