DORPSKALENDER ONVERGETELIJKE DAGEN Van het ene feest naar het andere. Het begon met de feestelijke en zeer geslaagde installatieviering op zaterdag 30 augustus jl. in de kerk van B litters wij ck. Voor mij alweer de vijfde pastoorsinsta! latieNog altijd beleef ik een installatiefeest intens omdat kerken, parochianen die aan je zorgen worden toevertrouwd, plaatselijke gebruiken overal anders zijn. Voor het eerst een installatie waarbij ik afgehaald werd door een gilde. Voor het eerst een viering waarin ik direct na het officiële gedeelte mocht voorgaan in de eucharistie. Voor het eerst een installatieviering waarbij ik dispensatie ontving voor de andere parochie. In de parochie van Wans sum zal op zondag 14 september a.s. een feestelijke presentatie plaatsvinden. Dit kan alleen maar wanneer er een geest van samenwerking is waarbij parochies elkaar niet als concurrenten zien maar als gemeenschappen met een eigen identiteit waarbij ieder zijn talenten mag gebruiken om de geloofsgemeenschap in stand te houden onder het wel ziend oog van O.L. Heer, Jezus Christus, de eigenlijke herder in wiens voetspoor een pastoor mag treden. De ambtstekenen werden mij overhandigd door leden van de kerkbesturen van Castenray en Wanssum. Misdienaars waren aanwezig uit de drie parochies. De gemengde zangvereniging Erato luisterde de viering prachtig op. Nog nagenietend van een mooi installatiefeest was ik een dag later aanwezig op het door hen voor het eerst georganiseerde brunch op het dorpsplein waaraan maar liefst 240 mensen aan tafels zaten. In een tijd van groeiend individualisme is dit een bijzondere belevenis waarin je kunt laten zien dat het ook anders kan. Samen eten en drinken op een zonovergoten zondag met de kerk op de achtergrond. En dat met zovelen. Iemand heeft eens gezegd: Het christendom begint te smaken op het moment datje het met elkaar kunt delen Het eigene van een geloofsgemeenschap is datje samen bidt samen de eucharistie viert. Zonder dit te doen verschraalt ons geloofsleven. De eucharistie is een sacrament ingesteld door O.L. Heer tijdens Zijn Laatste Avondmaal. Doet dit tot Mijn gedachtenis Verbondenheid ontstaat niet zomaar. Je moet er iets voor over hebben. Je moetje ook kunnen binden aan iets, aan iemand. Geloven is niet vanzelfsprekend. Toch wil ik graag de fakkel van het geloof dat ik van mijn voorouders heb ontvangen aan U doorgeven. Gepaard gaande met een bijzondere interesse voor de heemkunde, de studie van de eigen omgeving in al haar aspecten in heden en verleden. In Castenray maakte ik in het weekend van 6/7 september het 75 jarig zelfstandig bestaan van de parochie mee. Na de pontificale eucharistieviering mocht ik een tegeltableau van St. Matthias onthullen waarna het werd ingezegend door de bisschop van Roermond, Mgr. Frans Wiertz. De geschiedenis van dorp en kerk was keurig gedocumenteerd in het prachtige gemeenschapshuis De Wis Laten we als gelovigen nooit vergeten dat we zelf ook geschiedenis kunnen maken. Uw wil geschiede bidden we altijd weer in het Onze Vader. Zijn we ons bewust van de woorden uit dit prachtige gebed? Kerken zijn prachtige stenen gebouwen. Wij zijn de levende stenen. Iedereen die een steentje heeft bijgedragen aan het installatiefeest wil ik van harte bedanken. Samen kunnen we er iets van gaan maken. Met de zegen van O..L. Heer. Pastoor Huub van Home 10 september 12 t/m 26 sept 13 september 15 september 17 september 22 september 23 september 27 september 27 september 27 september 29 september 29 september 30 september 01 oktober 01 oktober 03 oktober 04 oktober 13 oktober 14 oktober 15 oktober Vrouwen Vereniging; uitstapje Tennisclub Oirlo - Castenray; start voorrondes clubkampioenschappen enkels/dubbels Ruiterclub De Eendracht; oud ijzer actie SVOC korfbal; wedstrijdcommissie Vrouwen Vereniging; volle maanswandeiing SVOC korfbal; breedtecommissie Zonnebloem Oicastrum; dagboottocht Vrouwen Vereniging; receptie 75 jarig bestaan Fanfare; oud papier Tennisclub Oirlo - Castenray; finaledag clubkampioenschappen meet aansluitend bbq SVOC '01jaarvergadering SVOC korfbal; welpen/F commissie KBO; excursie naar de ons bekende Breifabriek Dorpsraad Castenray; vergadering café De Köster Tennisclub Oirlo - Castenray; aanvang winterseizoen SVOC korfbal; korfbalafdeling Gezinsviering "Dierendag" Tennisclub Oirlo - Castenray; herfsttoernooi Leunen/Oostrum junioren KBO; bedevaart naar Wittem Vrouwen Vereniging; kienen Nieuwe/gewijzigde data 30 mei 06 juni 07 juni SVOC'Ol; vrij wi 11 igersavond SVOC'Ol; SVOC-dag jeugd SVOC'OlSVOC-dag senioren 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 2