R.K, Basisschool 'De Stek' Castenray Bedankt!!!!! Aanstaande vrijdag is het alweer de laatste dag van hei schooljaar. Er zijn zo veel fijne dingen gebeurd dit schooljaar en daar hebben we veel hulp bij gehad. We weten dan ook niet waar we moeten beginnen met bedanken. Een kort overzicht: De verbouwing heeft ook dit schooljaar een grote rol gespeeld. De toiletten werden in oktober als laatste project aangepakt. Organisatorisch kwam er nogal wat bij kijken. Het noodlokaal moest afgekoppeld worden en de riolering moest volledig vervangen worden. De kinderen van groep 1 tot en met 4 moesten gebruik maken van het leerkrachtentoilet, de kinderen van groep 5 t/m 8 moesten gebruik maken van de onderbouwtoiletten en de leerkrachten werden op een gegeven moment naar de toiletten van de bovenbouw gedirigeerd. Het leek wel een verlenging van de vakantie. Echte campingtaferelen. Gelukkig konden we alle verbouwingsperikelen goed afsluiten. De verbouwing was gereed in november. Dat was reden voor een prachtig feest. In december sloten we het jaar dan ook feestelijk af met de opening van ons 'nieuwe' schoolgebouw. Kinderen, ouders, het Heemkundig genootschap Castenray, de fanfare, de Pastoor, vrijwilligers en het team hebben zich ingespannen om er een succesvolle dag van te maken. Tijdens de opening werd er geld ingezameld voor de aanschaf van een speeltoestel. Er werden van allerlei spulletjes verkocht. Zo sprokkelden we in totaal 2482 euro en 31 eurocent bij elkaar. Met al het gespaarde geld, van onder andere de kledingacties, konden we een prachtig toestel bestellen dat begin april werd geplaatst. Ook kregen de kinderen twee voetbaldoelen en een voetbal erbij. Er kon weer gespeeld worden. Een moment hebben we gehoopt op plaatsing van een speeltoestel dat door de leerlingen van groep 7 en 8 zelf ontworpen was. Zij plaatsten zichzelf in de finale van Technopromo met een prachtig ontwerp van Stan en Kenny. Jammer genoeg vielen we, ondanks de geweldige inspanning van de kinderen, niet in de prijzen. Dit schooljaar hebben we veel kunnen genieten van de inbreng van onder andere de fanfare 'De Dorpsklank', de Parochie, en het Heemkundig genootschap Castenray. Elleke Classens heeft de kinderen van groep 3 t/m 6 van alles geleerd over de instrumenten van de fanfare. De kinderen mochten zelf een keer proberen om geluid uit de instrumenten te produceren. Dat viel nog niet mee! Vanuit het kerkbestuur werden we dit jaar meerdere malen ondersteund bij de bezoeken die wij aan de kerk brachten rondom Kerstmis en Pasen. Tevens kregen we rondom Pasen ondersteuning van een gastspreekster over de Vastenactie waaraan we dit schooljaar deelnamen. Het Heemkundig genootschap heeft exposities verzorgd over de school tijdens de opening. Verder hebben zij rondom de Tweede Wereldoorlog een hoek ingericht voor groep 7 en 8 met allemaal interessante spullen. Tijdens de projectweek over Nederlands- Indië verzorgden zij lesmaterialen en gastsprekers voor de kinderen van groep 5 t/m 8. Natuurlijk werd er op dat moment ook een prachtige expositie ingericht. Dit schooljaar deden de kinderen van groep 8 van basisschool 'De Stek' voor de eerste keer mee aan het praktijk examen in Horst. Iedereen is geslaagd. Het praktijkexamen is vanaf dit schooljaar een vast onderdeel geworden van ons lesprogramma. Dit schooljaar heeft het team van basisschool 'De Stek* scholing gevolgd op het gebied van creativiteit. Op basis van die studiemomenten hebben we ervoor gekozen om te experimenteren met een aantal methodes rondom tekenen en handvaardigheid. Volgend schooljaar gaan we aan de slag met de methode 'Uit de kunst* waarin het onderdeel techniek ook aan bod komt. Verder hebben we, tijdens de studiedagen, de manier waarop wïj werken in de groepen met coöperatief leren en zelfstandig werken vastgelegd. Ook op individueel niveau werd er gestudeerd. Andrea Linssen studeerde dit schooljaar af voor de opleiding 'Basisbekwaam directeur*. 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 4