3 hoog wonen in Castenray Afgelopen donderdag 19 Juni was er in De Wis een bijeenkomst oyer de leefbaarheid in Castenray. Met een goed gevulde dorpszaal. werd een aantal thema's behandeld. Waaronder woonklimaat, sociaal en bestuurlijk klimaat, veiligheid, voorzieningenniveau, werkklimaat. Er waren veelal verenigingen vertegenwoordigd, maar ook een aantal individuele inwoners deed mee aan de discussie. Het ging over de leefbaarheid ïn Castenray. De gemeente Venray heeft een bureau de opdracht gegeven om te kijken naar de leefbaarheid in de kleine kernen. De bedoeling was dat de dorpsraad dit samen met het onderzoek bureau zou gaan bespreken. De dorpsraad nodigde echter alle echte specialisten uit (zijnde alle inwoners en verenigingen), dit was eigenlijk niet de bedoeling volgens de onderzoekers, maar achteraf een goede keus! Wonen De avond ging over o.a. het aantal woningen dat gebouwd moest gaan worden in ons dorp. Er werd aangegeven dat ouderen graag hier willen blijven wonen, evt. 3 hoog moest kunnen, werd er door een van de aanwezigen aangehaald. Maar vooral moest het dorp verjongen werd er gezegd, bouwen voor de jeugd is dus belangrijk, maar betaalbaar is ook hier een aandachtspunt. Voorzieningenniveau Ook werd er gesproken over de functie van het dorpscafé, dat dit zeker niet verloren moest gaan. En dat verenigingen ook zelf moesten kijken hoe hier mee om te gaan. Er werd herhaaldelijk gezegd door de aanwezigen dat er over bepaalde zaken als woningen, dorpswinkel, internetcafé, bibliotheekpunf een onderzoek moet worden gedaan door de dorpsraad, in de vorm van een enquête te houden onder de inwoners. Een voorbeeld is of er behoefte is aan een WoZoCo (zorg en voorzieningen voor ouderen in eigen dorp), de dorpsraad zal dit in een volgende vergadering zeker gaan behandelen. Ook het onderwerp 60 km zone in het buitengebied werd besproken, de een vind dat hij op een slakke gang naar Oirto moet gaan rijden, een ander vindt dit goed voor de jeugd die naar het sportpark moet fietsen. Voor beide is wat te zeggen. Feit is echter wel dat de gemeenteraad al besloten heeft tot inrichting van 60 km zones en de dorpsraad kan alleen aangeven waar evt, gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. De dorpsraad zal de ontwikkeling de komende tijd zeker kritisch volgen. Accommodaties Een onderwerp was ook de wens van een sporthal op de Heesakker, dit voor namelijk voor de korfballers, die nu op zeer ongunstige tijden elders in de wintermaanden moeten trainen. De voorzitter van SVOCOl gaf aan dat als men op hoog sportniveau wilde trainen, deze sporthal - maar ook een kunstgrasveld - een must is voor de vereniging, die ruim 550 leden (uit Castenray en Oirio) telt. De sporthal zou ook voor meer doeleinden (gymles basisscholen) kunnen worden gebruikt. Ook aandacht voor een buslijn door het dorp is wenselijk. De dorpswinkel kwam ook aan de beurt, hier van is gezegd dat elders veel van de initiatieven mooi zijn maar vaak ook weer moeten sluiten door te weinig animo. Er wordt naar gekeken of dit haalbaar is evt. in combinatie met ander voorzieningen als, bibliotheek punt of internetcafé. Verkeer

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 6