Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Woensdag 9 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Boerengezegden Ge komt de waorhejd te wieëte as de vróllie smiespele! (Nooit!) 0 De sneejer lit nog ien bed! (Het bed is nog niet opgemaakt.) 0 Enne zoeper hit oeëts genoeg, mar enne snoeper noeëts! 9 "Die 't lang hit, löt 't Idng hange", zaej de jong en toew speldde hij zien moeder enne lap öp de schortel (schort). 0 De slup vol hehbe. (In verwachting zijn.) Een foto uit 1956 van Hay Strijbos van Trennes) aan de biljarttafel in café Verheijen tegenover het veld kruis op de hoek Castenrayseweg/Klein Oirlo. De biljartclub werd officieel opgericht op 18 september 1948 en bestaat dit jaar dus 60 jaar. Voordien werd alleen op zaterdag gebiljart in café Verheijenmaar nog niet in georganiseerd verband. Enkele leden wilden graag meedoen aan de competitie van de Kring Venray en derhalve werd de Biljartclub De Ketsers opgericht Ze telde bij de oprichting 18 leden. Op woensdag 22 september 1948 speelde de biljartclub te Klein Oirlo haar eerste vriendschappelijke wedstrijd tegen Leunenwelke met 11-7 gewonnen werd. Een fraaie prestatie daar dit pas de tweede nederlaag was die Leunen te slikken kreeg tijdens haar bestaan. In oktober 1948 werd voor het eerste jaar deelgenomen aan de competitie door een zestal in de A- kiasse. In het eerste zestal speelden mee: Herman Dinghs; Handrie Willemse; Frans We ijs; H. Steeghs; Jan Thijssen en Frans Verstegen. De eindstand in de competitie was als volgt: 1. Krijt op tijd 14 m 'jUpgZzSz, yjfelg- tkfitmg fctmkunfo% €*noet»c: Costenrq?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14