Castenray, 9 juni 2008 Aan alle inwoners en vereniging/stichtingen van Castenray. Graag nodigen wij u uit voor een bijeenkomst over de leefbaarheid van ons dorp Castenray. Deze bijeenkomst zal plaatsvinden op donderdag 19 juni om 20.00 in de "dorpszaal" van gemeenschapshuis "de Wis". Onlangs heeft een onderzoeksbureau (Spark Result) in opdracht van de gemeente Venray een rapportage gemaakt over de leefbaarheid van de dorpen en wijken in onze gemeente. Hierbij is met name geïnventariseerd welke verschillende stukken en onderzoeken reeds beschikbaar waren over leefbaarheid. Eén ervan is natuurlijk het Dorps Ontwikkeling Plan (DOP) van Castenray. Nu is het de bedoeling dat aan de hand van voornoemd rapport een discussie op gang komt over de leefbaarheid in het dorp Castenray in het bijzonder. Het resultaat van de discussie moet zijn, dat duidelijk is: 1. Welke aandachtspunten en kansen er liggen in het dorp 2. Hoe de samenwerking met professionals (gemeente, woningstichting, Synthese, politie en de zorginstellingen) gestalte heeft en verder moet krijgen 3. Inzicht is verkregen in de wensen/behoeften van overige dorpen en mogelijkheden tot samenwerken. De resultaten uit alle dorpen en wijken moeten de basis vormen voor de gemeente om nieuw of aanvullend beleid vast te stellen om de leefbaarheid te behouden en mogelijk zelfs te versterken. Wij vinden het van groot belang dat u als inwoner van Castenray en als lid van een vereniging of stichting op deze avond aanwezig bent. Het gaat tenslotte over werken, wonen en sociale aspecten in ons dorp (denk bijvoorbeeld aan de leefbaarheid van onze verenigingen, gebruik en beheer van openbare ruimtes, speeltoestellen voor onze kinderen, etc.). Mogelijk zijn we tevreden met de voorzieningen die we op dit moment hebben; echter het behouden en verbeteren naar de toekomst toe is zeer belangrijk! We beschikken op dit moment onder andere over een fraaie dorpskern, een vernieuwd gemeenschapshuis, een dorpscafé en een sportaccommodatie aan de Heesakker welke up-to- date is. We moeten verder kijken en samen met de gemeente zorgen dat we ook in de toekomst over zaken kunnen blijven beschikken en waar mogelijk kunnen verbeteren, toevoegen en/of uitbreiden. Naast de dorpsraad zullen ook vertegenwoordigers van de gemeente en het onderzoeksbureau aanwezig zijn. Wij hopen op een grote opkomst van uit ons dorp want ten slotte: Leefbaarheid is voor jong en oud! Heeft u nog vragen? Neem dan gerust contact op met een van de leden van de Dorpsraad of raadpleeg de website http://castenrav.dorpenvenrav.nl Met vriendelijke groet. Dorpsraad Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 16