Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Maandag 16 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 23 juni: Vergadering met het kerkbestuur bij Annemie Drüggen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Boerengezegden Al ziede 't laeve nog hieëlemól nie zat, as ge wér óp öw schoen pist, hedde öwwen baesten tied gehad. Van vróllie en van paeperkoêk kömde an de schiet! Wie schoem óp de moond hit, smekt alles bitter. (Wanneer men een hekel aan iets of iemand heeft, ziet men alleen het negatieve.) Dat is 'n mager schroët. 'n Wilde schroët. 'n Lang schroët. (schroët kalkoen, of benaming voor een bepaald soort vrouw.) Slaepe as 'n kat mit eur jóng. (IJverig alles verzamelen.) Van Toon Kuijpers uit Horst kregen we onlangs een groot aantal familiefoto 's. Uit die collectie komt de bovenstaande foto van het huwelijk van Handrie Kuijpers en Bertha Pouwels. Op de achtergrond het ouderlijk huis van Handriehet huidige café De Köster. De vader van Handrie, Baer Kuijpers was koster in Castenray. Hij werd opgevolgd door Tinus, de broer van H&ndrie. Het huwelijk van H&ndrie en Bertha vond plaats op 30 mei 1933, in het jaar dat Castenray van rectoraat verheven werd tot parochie. Rector Richard Verheggen werd de eerste pastoor van Castenray. Dat is al weer 75 jaar geleden. Op 7 september a.s. vindt in onze parochiekerk een plechtige H. Mis plaats die gecelebreerd wordt door bisschop Frans Wiertz van het bisdom Roermond. Op initiatief van het heemkundig genootschap wordt aansluitend buiten de kerk een tegeltableau van St Matthias onthuld en ingezegend. ticfjtmg fjectnRun&tg fcenootscfa: tos tenrcrp

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 12