Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray De oude foto «■PRm Maandag 16 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 23 juni: Vergadering met het kerkbestuur bij Annemie Drüggen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Boerengezegden As ennen alden hoond blaft, is 't tied um uut te kiêke. Dut te veui gepruüf, verdwient 't höj uut de ruüf. (Drank leidt tot armoede in het gezin/bedrijf.) Meense mótte praote, went vaerkes kunne 't nie. (Mensen moeten nu eenmaal roddelen.) Hoe harder dat 't raegent, des te ieër is 't aover! (Tegenslag duurt meestal niet lang.) Ik smaer urst mien aege rad en dan pas dat van ennen andere. Het hemd is nader dan de rok.) Vorige week plaatsten we een foto van café 't JagershuisVandaag een foto uit ±1950 van het pand Jakobs, gelegen op de hoek Lollebeekweg/Horsterweg schuin tegenover de kerk op de piek waar nu het dorpsplein ligt Hier hadden Thei en Gon Jakobs en hun kinderen een bedrijf dat een caféeen kruidenierszaak en een boerderij omvatte. De foto is genomen vanuit de kerktoren. Geheel rechts waren de stallen voor de koeien, de varkens en een paard. Vervolgens naar links het grote raam en de deur van de winkel in Koloniale Waren. In de hoek de toegangsdeur naar het café. Geheel links de aanbouw van de molen waar Gerrit Schoeber tot Oirlo voor Michels het graan maalde op de steen. Voorheen was in deze aanbouw een beugelbaan gevestigd. Later werd de molen omgebouwd tot cafézaal. Tegen de aanbouw staat een bordesje waar de boerenkarren gelost en geladen konden worden. Op de hoek staat een elektriciteitspaaL Tegen de voet van de paal en tegen de muur van de molen waren planken getimmerd Deze hoek deed dienst als pisbakvoor de cafégasten. Binnen was toen nog geen wc en vrouwen kwamen toentertijd niet in het café Cqsitnrcrg mÊËÊÊÊ&m

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 8