Van 80 naar 60 km per uur in het buitengebied 11 Er gaat veel veranderen op de wegen buiten de bebouwde kommen. Om de verkeersveiligheid te bevorderen heeft de gemeente Venray besloten dat alle gemeentelijke wegen in het buitengebied worden aangewezen als 60 km/u wegen. Dat geldt voor alle gemeentelijke wegen zonder vrijliggende fietspaden. De Horsterweg is in de nabije toekomst dus nog de enige 80 km/u weg in Castenray! Voor alle andere wegen In het buitengebied gaat dus een maximum snelheid van 60 km/u gelden. Bovendien betekent dat, dat overal gelijkwaardige kruisingen ontstaan en de voorrangsregelingen worden opgeheven. Er worden niet alleen borden geplaatst die aangeven dat er een maximumsnelheid van 60 km/u geldt. Daar waar nodig worden ook fysieke maatregelen getroffen. In de afgelopen maanden heeft de gemeente twee maal overleg gevoerd met de dorpsraad. In de eerste bijeenkomst in maart werden alle knelpunten geïnventariseerd en heeft de dorpsraad oplossingen voorgesteld. In de tweede bijeenkomst tijdens de dorpsraadvergadering van 7 mei 2008 heeft de gemeente toegelicht welke maatregelen zij voorstelt. Tijdens die vergadering zijn nog enkele knelpunten toegevoegd. Hieronder volgt een opsomming van de voorstellen die de gemeente verder wil uitwerken: De gemeente gaat de plannen verder concreet uitwerken en maakt dan ook een planning voor de uitvoering. In de loop van het jaar wordt overal een maximum snelheid van 60 km/u ingevoerd. De Dorpsraad heeft wel bedongen dat de voorrangsregelingen pas mogen worden opgeheven, nadat de fysieke maatregelen zijn getroffen. Die fysieke maatregelen houden in dat op alle wegen vanaf 4 meter breed een wegmarkering wordt aangebracht en dat op de plaatsen waar dat nodig is of een fysiek of een visueel plateau wordt aangebracht of andere maatregelen worden getroffen. Zodra er meer bekend is, wordt u uiteraard geïnformeerd. Wilt u nu al meer informatie neem dan gerust contact op met Sepp Willemssen of Rose van Eek of met een van de andere leden van de Dorpsraad. Natuurlijk kunt u ook de website http://castenrav.dorDenvenrav.nl raadplegen. Daar vindt u ook de PowerPoint- presentatie met meer tekst en uitleg. Locatie Knelpunt Maatregel Oosterbosweg Zicht op tegemoetkomend verkeer Markering Lollebeekweg - Meterikseweg Slecht zicht op kruispunt Fysiek plateau Heesakker - Roffert Slecht zicht op kruispunt, onveilig voor fietsers Visueel plateau Roffert - Tunnelweg Slecht zicht op kruispunt, onveilig voor fietsers Visueel plateau Hoofdstraat - Castenrayseweg - Oirloseweg Onveilige kruispunten Gelijkwaardige kruispunten, fysieke en visuele plateaus Veu lensewaterweg - Drabbelsweq Onoverzichtelijk Wordt nog bekeken Lollebeekweg- Veulensewaterweg Gevaarlijk i.v.m. veelvuldig overstekende reeën Wordt nog bekeken Klein Oirlo Smalle en gevaarlijke weg met veel (jeugdig) fietsverkeer Wordt nog bekeken

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 11