Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Donderdag 8 mei: Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in 'De Winkel achter de Kerk' te Tienray. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 13 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 14 mei: Dialezing door Gérard Lucassen in De Wis. Aanvang 20.00 uur. Verdere informatie volgt. Maandag 19 mei: Vergadering met het Kerkbestuur bij Annemie Drüggen. Aanvang 20.00 u. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Boerengezegden Wiedweg van zien aerf, doonbij zien verdaerf. (Men moet bij zijn zaken/eigendommen blijven.) 9 Halt God vur oeëge en öw vrow ien d'n aerm, 't urste is zaleg en 't twedde is waerm. Dén 'n wat óp zien gezicht hit, mót nie óp de spiegel afgaeve. (Wie iets verkeerds doet, moet dit niet op een ander afschuiven.) Ien de klaenste potjes zit de baeste zalf! 9 't Zal gebeure ien 't jaor ieën, as d'n uul prikt! (Nooit!) Een zeer mooie trouwfoto van Antoon Strijbos (van boerderij Lomshof) en Nelta Duijkers uit 1932. Behalve Antoon Strijbos staan op de foto alleen vrouwen en kinderenDerde van links is Dina Strijbos-Kemmelings (van Töntjemet oudste zoon Hay. Links van Toon Strijbos staat zijn moeder Hendrina Friesen, echtgenote van Hendricus Strijbos. Deze was onder meer kerkmeester en gemeenteraadslid. Rechts van Nella Duijkers staat haar moeder met een rouwtoer op. De foto is voor onze stichting heel bijzonder, omdat het trouwpak van Toon Strijbos vorige week door Pierre Strijbos geschonken is aan onze heemkundestichting. We hebben inmiddels in Thorn 10 I»II> I I I

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 10