Stichting Heemkundig Genootschap Castenray De oude foto Donderdag 8 mei: Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in 'De Winkel achter de Kerk' te Tienray. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 13 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 14 mei: Dialezing door Gérard Lucassen in De Wis. Aanvang 20.00 uur. Verdere informatie volgt. Maandag 19 mei: Vergadering met het Kerkbestuur bij Annemie Drüggen. Aanvang 20.00 u. Zaterdag/zondag 6 en 7 september: Expositie in De Wis in het kader van 75 Jaar Parochie en het Jaar van het Religieus Erfgoed. Verdere informatie volgt. Boerengezegden Dén prót goëd Engels tusse d'n doem en d'n urste vinger! (Hij heeft veel geld.) Zien aege riek raekene, mér aerm telle. (Niet alle kosten in rekening brengen.) 't Gat uutlieëne en aeges dur de ribbe schiete! (Alles uitlenen en zelf niets meer hebben.) 't Zó druk hebbe as de henne vur de Posse. (Heel druk hebben.) Dén gepreze wil zien, mót doeëd gaon. (Na de dood wordt men geprezen.) Het Castenrays Mannenkoor/Kerkkoor in 1948. Koorzang had in dat jaar al een traditie in ons dorp. Reeds in 1916 stelde koster Hubertus Kuijpers (Baer) voor om tijdens de Kruisweg de Stabat Mater te zingen. Het was nog vóór de tijd dat Castenray een eigen rector kreeg en vanuit de parochie Oirlo bediend werd. 's Zondagsmiddags moest er om drie uur door de koster een rozenkrans gebeden worden, dan hoefden de Castenrayse mensen de lange, slechte weg naar het Lof in Oirlo niet te maken. In de vastentijd bad hij de Kruisweg in plaats van het Lof en het zingen van de Stabat Mater zou de dienst extra opluisteren. Baer Kuijpers en Kobus Geurts 4 ticfitmg fjeemfumSig Cenootscfia; Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 4