Uit de dorpsraadvergadering van 2 april 2008 In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: 1Dejïbrillatoren De Rabobank stelt in het kader van de wens-actie geld beschikbaar voor de aanschaf van defibrillatoren op alle dorpen. De dorpsraad vindt De Wis en het Sportpark de Heesakker in ieder geval geschikte plaatsen en eventueel ook basisschool De Stek. Uitgangspunt is dat de apparaten zo mogelijk 24 uur per dag, zeven dagen per week beschikbaar zijn. 2. Wandelroutes Castenray De subsidie voor de wandelroute is aangevraagd bij de gemeente. Samen met de Heemkundevereniging zal gekeken worden of we leuke en interessante punten terug kunnen laten komen in de wandelroute. 3. Overleg verenigingen De opkomst was uitstekend. Van de 32 verenigingen en organisaties die waren uitgenodigd, waren er maar liefst 21 vertegenwoordigd; 6 verenigingen hadden zich afgemeld. Doel van het overleg was om te bezien hoe we elkaar kunnen helpen of ondersteunen. De belangrijkste items waren: Grote problemen waren er gelukkig niet. Sommige verenigingen hadden moeite om nieuwe bestuursleden te werven en taken binnen de verenigingen uit te zetten. Andere hebben hun succesvolle ervaringen gemeld en zijn bereid die verder te delen; Er is aangeboden om over en weer van eikaars hulpmiddelen gebruik te maken: tent, tafels, stoelen, maar ook eikaars festiviteiten op te luisteren met muziek of activiteiten; Naar aanleiding van de ervaringen van de basisschool met de heemkunde en de jeugdfanfare, is het prille idee ontstaan voor samenwerking met meer (sport)verenigingen. Het mes snijdt daarbij aan twee kanten: verenigingen kunnen zichzelf promoten en boren potentiële leden aan, de school kan op andere wijze invulling geven aan het culturele programma en leerlingen kunnen zich in velerlei opzicht nog beter ontwikkelen. De wens is uitgesproken om een centraal aanspreekpunt te hebben voor subsidies. De dorpsraad zal dat verder uitwerken en daarbij zoveel als mogelijk gebruik maken van lokale kennis. Desgevraagd heeft de dorpsraad aangeboden zijn contacten in te zetten wanneer verenigingen een bepaald probleem met de gemeente hebben en daar niet uit lijken te komen. Verenigingen zullen de dorpsraad ook regelmatig op de hoogte houden van hetgeen er speelt; De dorpsraad zal de stichting Match uitnodigen om een bijeenkomst voor alle Castenrayse verenigingen te organiseren met als onderwerp: het vinden, binden en belonen van vrijwilligers. Dit eerste overleg met de verenigingen wordt door alle aanwezigen in ieder geval als zeer zinvol ervaren. Besloten is om dit ieder jaar in de aprilvergadering terug laten komen. 10

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 10