zand en grint Ruiters te paard v.Ltur.: Sjaak Philipsen (Petran zn)?; Sjang Classens; Frans Weijs; Gr ad Friesen; SefWillemse; Ser Vullings; Teng Classens; Teng Dinghs Ties zn); Teng Dinghs (Grad zn); Thei Strijbos; Jan Rambags. Op 5 maart plaatsten we een foto van vier Castenrayse vrouwen in Lour des. Bij een van de dames vermeldden we als naam Betje Smits. Dat moet zijn Anneke Smits-Friesen, de echtgenote van Grad Smits (Jöppe Grad). Heemkundelokaal We hebben de inrichting van ons heemkundelokaal bijna afgerond. Van Dien Geerets kregen we nog een koffiezetapparaat met een pak koffie, een radio en enkele historische boekjes. Van Riek en Jan Weijs, die ons weer prima geholpen heeft, een mooie wandkapstok. Allemaal zeer bedankt! Teunesen Zand en Grint BV doneert voor inrichting heemkundelokaal Onlangs hadden we in het kantoor aan de Diepeling een van onze periodieke gesprekken met Piet van Rossum van de firma Teunesen. Daarbij kwam ook de vraag of zij misschien nog afgeschreven kantoormeubilair hadden. We waren toen namelijk op zoek naar een tafel en stoelen. De vraag werd ontkennend beantwoord, maar de heer van Rossum voegde er direct aan toe dat zij 'zo wel iets konden doen..' Vorige week kregen we bericht dat de firma Teunesen besloten had een bedrag van 1000,- beschikbaar te stellen voor de inrichting van onze nieuwe werkruimte. Voor ons zeer veel geld, dat we onder meer willen besteden aan de aanschaf van twee etalagepoppen. Van To Emonts zaliger kregen we enkele jaren geleden een fraaie toer en van de erven Emonts een pelerine en enkele jurken die nog van de moeder van To waren geweest. Dankzij de firma Teunesen beschikken we nu over een etalagepop die we met deze kleding van rond 1900 aankleden. De pop krijgt een prominente plek in de hal van ons nieuwe onderkomen. We zijn nu ook nog op zoek naar een pop met een mannenfiguur. We willen deze aankleden met een trouwpak van vroeger. Uiteraard zijn we de firma Teunesen, waar we al enkele jaren een goed contact mee hebben, zeer dankbaar voor hun mooie donatie. 75 Jaar Parochie en Jaar van het Religieus Erfgoed Het jaar 2008 is uitgeroepen tot het Jaar van het Religieus Erfgoed. Het Historisch Platform Venray is voornemens een werkgroep te formeren die activiteiten in dat kader gaat ontwikkelen en coördineren. Ons heemkundig genootschap wil i.s.m. het Kerkbestuur enkele activiteiten op touw zetten die tevens gekoppeld zijn aan het 75-jarig bestaan van onze parochie. Werd het 50-jarig bestaan in 1983 op grootse wijze gevierd, van de herdenking van het 75-jarig bestaan is weinig werk gemaakt. Het is jammer dat niet anderhalf tot twee jaar geleden op gezamenlijk initiatief van de Dorpsraad en het Kerkbestuur een werkgroep geformeerd is die zich had bezig gehouden met een programma voor de viering van dit parochiejubileum. Helaas is dit niet gebeurd, maar wij zijn van mening dat deze mijlpaal iets meer aandacht verdient dan alleen maar een H. Mis, waarin de bisschop voorgaat. Zo houden we op zaterdag en zondag 6 en 7 september een grote expositie in De Wis. Deze heeft als thema: Geloofsbeleving in Beeld. Verder willen we als herinnering aan het jubileum buiten de kerk een tegeltableau van St. Matthias plaatsen. Hij is de patroonheilige van Castenray sinds 1434. Ook de uitgave van een fotoboek zou deel kunnen uitmaken van de viering, maar de tijd begint te dringen. Of dit laatste haalbaar is, zal bekeken worden. De plannen worden binnenkort besproken met het Kerkbestuur en vervolgens uitgewerkt. Hebt u nog suggesties in het kader van 75 Jaar Parochie die op korte termijn uitvoerbaar zijn, laat het ons dan maar even weten. 15 [O Teunesen

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 15