ORDE m VERDIENSTE 2008 NEJS VAN NESKE 8 http://casfenrgy Afgeiope week bin ik tog nog uns enne kier stiekem gaon luustere ien Casele. ik huurde dat de iemus de Orde van Verdienste op maondag zou gaan kriege. Umdat ik nie wis wat dat was, bin ik dat us noa goan vragen. Biiekt dat dat gwoon den beste knuppel is. Tja en now zoat ik meej dus af te vroage wrom dat dat now vort anders hiet. Maar niettemin huurde ik dat Piet Kuupers die orde ging kriege vur alles wat heej al ien Caseie gedoan het. En dan dink ik tog wel efkus, ze han tog schon beste knuppel kunne zegge, want loate we ierijk zien. Piet is tog enne rasechte Caselse knuppel! Piet alsnog proficiat rnit den beste knuppel of hoe ut ok hiete mug, ik hoop dat ge en schon en onvergeteiuk fiest het gehad. Daor ien Caselse hón ze ut ok hef wer druk over een streepke dur dör. Niemand di meej kon vertelle wie dur hier allemaal een streepje dur het, kriegt of woar die streep keumt. Misschien dat de heriendeiling van de gemeentes dur toch iets mit te maken het en onenigheid binnen het dorp zelf, zeuj ok nog kunne want loate weej ierlijk zien, dr dön we! erg weinig buurte mit aan den optocht dit jaor, of wurt er een streep door Castenray gezet, dat het opgeheven wordt. Dur zien ok nog stieds minse die ien november 2007 of december 2007 en kaartje vur de geplande veurstelling van ut tonie! hebbe gekoch bej "De Köster". Ge kunt nog stieds tege ienlevering van dit kaartje ow entreegeld trug kriege. Zoals al gezet zien dur tege din tied vur 22, 23 en 24 februwarie nije kaartjes te verkriege te reservieren zien. Umdat ut café noar de carnaval geslote is, umdat Carta en Peter op vakantie goan of in ieders geval vakantie wille halde, zulle dur gen kaartjes te koop ligge, umdat ge tog nie binne kunt um ze te koepe. Dees afgeiope week had die groep mense die toen op die buhne staonde te speule, hielemoal nie gerepetierd. Ik wet now nie of dat ze nie ien De Wis konde of dat ze uitgerust won zien vuur noar ut fiest van Piet fe goan, want ze han wel un uutnodieging gekrege. Ooh en ik heb nog enne kier geveunderd wat vur bedrieve ze now bedoelde, maar niks, ik wet ut nog nie. Zoals al ieder afgesproke goan ze komende vriedag den 8e februwarie um zeuve oor saovonds iets ophale. De volgende daag, daagsfemoa dus, goan ze wat ze opgehaald hebbe opbouwei en de Wis. En dat het hiel zeker iets mit die drie bedrieve te make, dat garrandier ik ow. Ziede ok en bietje nejsgirig en wilde geej dur mier van wiefe, goat dur dan gwooon noar toe of gef ut dur aan ien van de leeje, dat kumt dat aflemoal goed. Nog 2 kier zal dat gruupke van speulende minse zich zelluf zien en dat kan gans Casele, wat zeg ik, gans gemeente Venroy, Horrus aan de Maas, Serum, Mieldere-Wanssum, eigeluk wel iedereen die wil op vriedag de 22e, zaterdag de 23e of zondag de 24® februwarie meuge kome kieke hoe zeej zo gezellig mit elkaar hebbe. Ge mot tegge dit tied dan wel en kaartje reserviere. Meej iiekt ut echt kei schon te wurre, en daorum hoop ik dat gillie ok got kieke. En mocht ik now zelluf nie kunne kieke umdat ik andere dinge te doen hebbe, zow ik ut schon viende as gillie meej loate wiefe wat gille dur van vond. As ge iemand van die minse die mit doen aansprekt, zorge die wel dat ik ut te hore krieg. Niettemin bin ik zelluf ok wel biestig nejsschierig aan ut wurre, dus kan t ok nog wel zien dat ik zelluf dur noar toe goj. Zo gillie ziet wer allemaol en bietje beej geproat en ik goj dur van tusse. Tot enne volgende kier. Alaafü Speciale editie

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 8