Katholieke Bond van Ouderen - CASTENRAY HULP BIJ BELASTINGAANGIFTE 2 Betreft: informatie (beknopt) uit de december 2007 nieuwsbrief van Unie KBO m.b.t. de Zorgverzekeringswet. Zoals waarschijnlijk iedereen wel weet is de no-claimregling per 1 januari 2008 afgeschaft. In plaats daarvan komt een verplicht eigen risico van maximaal 150 per jaar. Dit is een bedrag dat verzekerden moeten betalen als zij medische kosten maken. De zorgverzekeraar vergoedt dit bedrag niet. Iemand die geen medische kosten maakt hoeft deze 150 natuurlijk niet te betalen. Naast dit verplichte eigen risico kan men nog kiezen voor een vrijwillig eigen risico tot maximaal 500 Als iemand medische kosten maakt telt eerst het verplicht eigen risico en daarna het vrijwillige eigen risico. Alleen als 't gaat om kosten die niet meetellen met het verplichte eigen risico, zoals het consult van de huisarts, tellen de kosten direct mee met het vrijwillige eigen risico. Kinderen tot 18 jaar betalen geen premie. Voor hen geldt dus geen eigen risico Het verplicht en vrijwillig eigen risico gaat niet over vergoedingen uit de aanvullende verzekering. De invoering van het verplichte eigen risico heeft (vrijwel) geen invloed op de hoogte van de zorgtoeslag Bij een zorgvorm met een eigen bijdrage moet eerst de eigen bijdrage worden voldaan. De resterende kosten van die zorg tellen mee voor het verplichte eigen risico. Mensen met bepaalde meeijarige onvermijdbare kosten, door bijvoorbeeld chronische ziekte, worden financieel gecompenseerd voor het verplichte eigen risico. Voor vragen over het verplichte eigen risico kan men contact opnemen met Postbus 51 of met uw zorgverzekeraar. Betreft: informatie (beknopt) uit de januari 2008 nieuwsbrief van Unie KBO Op dit moment zijn namens de ouderenbonden circa 2200 vrijwilligers actief als belastinginvuller. Ook als u geen aangiftebiljet heeft ontvangen kan een belastinginvuller wat voor u betekenen. De teruggaaf hangt onder meer samen met de, door u betaalde, ziektekosten. Die zijn vaak hoger dan u denkt. Speciaal voor 65-plussers is er een ouderdomsaftrek. Dit bedrag (voor 2007 is dat 808 euro per persoon) telt mee als buitengewone uitgave ziektekosten, ook als u geen speciale kosten heeft gemaakt. Daarnaast zijn de nominale en inkomensafhankelijke premies voor de ziektekostenverzekering belangrijk bij het recht op aftrek. Bovendien zijn door de regeling 'Tegemoetkoming Buitengewone Uitgaven (TBU)' de mogelijkheden om voor een teruggaaf in aanmerking te komen vanaf het jaar 2004, verder verruimd. De belastingsinvullers van de ouderenbonden weten van de hoed en de rand en willen u graag van dienst zijn. Het enige dat zij nodig hebben is informatie over uw inkomen (jaaropgaven(n), SVB/pensioenfonds) en uw ziektekosten. Denk bijvoorbeeld aan door u betaalde premies voor de ziektekostenverzekering, het niet vergoede deel van bril-lenzen-tandartskosten en bijvoorbeeld dieetkosten. De belastinginvuller biedt hulp bij eenvoudige aangiften, aan 65-plussers die lid zijn van ANBO, PCOB of Unie KBO, met als inkomen alleen AOW of een aanvullend pensioen tot een jaarinkomen van circa 26.000 euro (alleenstaande) of 42.000 euro (gehuwden). U kunt ook terecht bij een belastinginvuller voor het invullen van een aanvraagformulier voor de zorgtoeslag en/of huurtoeslag. De belastinginvuller werkt op vrijwillige basis. Wel kunnen werkelijk gemaakte onkosten, zoals kopieerkosten en reiskosten (bij een huisbezoek), bij u in rekening worden gebracht. Uw gegevens worden vertrouwelijk behandeld. De kans op een belastingteruggaaf is groot. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw provinciale KBO. Tel. 0475 381845 Zij brengen u in contact met een belastinginvuller in uw omgeving. Er is ook een landelijk telefoonnummer beschikbaar: 0900-8212183 (10 cent per minuut), elke werkdag bereikbaar van 9.30 tot 12.30 uur. Via dit telefoonnummer wordt u doorverwezen naar een belastinginvuller bij u de buurt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 2