COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRA Y Vorige week hebben we een bijeenkomst gehad met de verenigingen/organisaties en de Dorpsraad. Voornaamste punten uit die bespreking zijn: De Dorpsraad zorgt voor dit jaar bij uitzondering voor de aanvraag van de gemeentelijke vergunning. Voor een volgend jaar wenst men geen enkele verantwoordelijkheid en bemoeienis meer met de bundeling van de collectes. Vastenactie Stg Nat. Jeugdf. Jantje Beton Nationaal Fonds Kinderhulp Astma Fonds Het Nederlandse Rode Kruis Prinses Beatrix Fonds Fonds Verstandelijk Gehand. Lourdesactie Sinterklaasactie Kerstactie Vier landelijke fondsen weigeren mee te werken aan de gezamenlijke collecte: KWF Kankerbestrijding Nierstichting Reumafonds Nederlandse Hartstichting De verenigingen/personen die hiervoor rondkwamen zijn niet langer bereid dit nog te doen. Dat houdt in dat voor deze fondsen in Castenray wellicht niet meer gecollecteerd wordt. Mensen die dat willen, kunnen hun gift zelf per bank overmaken naar deze fondsen. Ook het Prins Bernhard Cultuurfonds (Anjerloterij) doet niet mee aan de gezamenlijke collecte met als motief dat voor dit fonds in plaats van collecteren loten verkocht worden. De Fanfare Dorpsklank blijft voor dit fonds rondkomen, omdat een deel van de opbrengst rechtstreeks naar de vereniging gaat. We bevelen deze rondgang dan ook van harte bij u aan. Voor de bundeling van de tien collectes is een draaiboek gemaakt dat door de aanwezige Castenrayse verenigingen en organisaties is vastgesteld. De verantwoordelijkheid voor de verschillende collectes blijft bij de verenigingen/organisaties. Het Comité Bundeling Collectes Castenray verleent slechts de service van de organisatie aan de verenigingen/organisaties. Een en ander is vastgelegd in een door een bestuurslid van de vereniging/organisatie ondertekende verklaring. De gemeente gaat bekijken of de vergunningaanvraag kan geschieden op naam van een Castenrayse vereniging of organisatie. Er hoeven dan niet onnodig enkele honderden euro's uit het leefbaarheidsbudget te worden uitgegeven aan het vormen van een aparte stichting. De collectanten die bij u langs komen moeten minimaal 18 jaar zijn en een geldig legitimatiebewijs bij zich hebben. Ook dragen ze zichtbaar een speciaal collectepasje met logo. De collecteweek is in 2008 van 24 t/m 29 februari. De collectanten komen rond van zondag t/m woensdag. Op donderdag en vrijdag worden nog adressen bezocht waar niemand thuis was. Op zaterdag wordt het ingezamelde geld door de vier comitéleden geteld en over de tien fondsen verdeeld conform de giften op de invulformulieren. Een kascontrolecommissie bestaande uit Erik Jakobs en Hub Strijbos houdt namens de verenigingen/organisaties toezicht op een correcte wijze van telling en verdeling van het geld. Middels een getekende verklaring wordt het Comité Bundeling Collectes Castenray gedéchargeerd. We zijn blij dat ook dit jaar de bundeling van de collectes weer doorgang kan vinden. Ondanks het feit dat enkele belangrijke fondsen hun medewerking weigeren, blijven er nog voldoende goede doelen over. Voordelen: Veel minder collectanten nodig. Het schelen er vele tientallen. Een hele verlichting voor de Castenrayse verenigingen/organisaties. Ergernis over de vele huis-aan-huisacties wordt weggenomen. In plaats van 10 afzonderlijke collectes dit jaar slechts één! Mensen zijn bewuster met goede doelen bezig. Grotere deelname door de manier van organiseren. Nadeel: Er wordt aan u gevraagd in één keer een groter bedrag te betalen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 14