COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRA Y Vorig jaar hebben we voor wat betreft de bundeling van collectes in Castenray afgesproken dat het een proefjaar zou zijn. Het werd een daverend succes, zowel qua opbrengst, als qua inzet van de verenigingen. In plaats van acht keer collecteren, hoefde er slechts één keer gecollecteerd te worden. Ook dit jaar gaan we weer collectes in Castenray bundelen. De animo hiervoor is bij de diverse verenigingen/organisaties erg groot. Er zijn enkele plaatselijke collectes bijgekomen, zodat nog minder bij u aangebeld hoeft te worden. We kregen dit jaar van de Castenrayse verenigingen/organisaties aanmeldingen binnen voor: Prins Bernhard Cultuurfonds Verstandelijk Gehandicapten Kinderhulp KWF Kankerbestrijding Kerstactie Vastenactie Astmafonds Lourdesbedevaart Sinterklaasactie Nierstichting Reumafonds Jantje Beton Rode Kruis Prinses Beatrixfonds In totaal 14 fondsen. Helaas kan echter niet iedereen aan de bundeling meedoen. Onlangs is er een gesprek geweest tussen de Gemeente Venray, het Dorpsradenoverleg en de Stichting Collecteplan. Ondanks het begrip dat de laatste toonde voor de problemen van de verenigingen om collectanten te vinden, hebben vijf landelijke fondsen aangegeven niet mee te willen werken aan de bundeling van de collectes. De gemeente mag voor die fondsen dan ook geen collectevergunning afgeven in de 'week van de goede doelen'. Voor het argument dat er in de dorpen voor die fondsen dan misschien niet meer gecollecteerd zou worden, zijn ze ongevoelig gebleken. "Ik heb gemerkt dat bij vrijwel al die fondsen het behoud van baantjes en de samenwerking met reclamebureaus belangrijker lijkt dan de enkele duizenden euro's die in de dorpen worden opgehaald", aldus een lid van het Dorpsradenoverleg. Een grote mate van arrogantie t.o.v. de argumenten van de dorpen was op een eerdere vergadering die ik (Jan Strijbos) met de Stichting Collecteplan bijwoonde ook al gebleken. De vijf fondsen die niet mee willen doen met de bundeling zijn: KWF Kankerbestrijding; Hartstichting; Nierstichting; Reumafonds en Prins Bernhard Cultuurfonds. Het Cultuurfonds voert als gefundeerd argument aan dat zij loten verkopen en in feite niet collecteren. Gisteren, 22 januari, heeft er een vergadering plaatsgevonden tussen de Dorpsraad, de verenigingen/organisaties en het Comité Bundeling Collectes Castenray. Volgende week informeren we u over de afspraken die daar gemaakt zijn. De Week van de Goede Doelen, de collecteweek, is vastgesteld op week 9, van 24 t/m 29 februari. APK-Keuring, zonder afspraak Onderhoud en reparatie van alle merken Schade-expertises en reparaties voor alle verzekeringen Glasreparatie (ster) gratis voor alle verzekeringen Banden, uitlaten en accu's tegen concurrerende prijzen Verkoop van NIEUWE en GEBRUIKTE auto's Erkend inbouwstation van alarmsystemen voor verzekeringen TE KOOP: VW Sharan, 2.0 Benzine, 7 persoons bwj. 06-1997 Saab 900, klassiek model, 5-deurs, eerste eig. bwj. 10-1992 Mitsubishi-Spacestar, diesel, km-stand 140.000 bwj. 07-2001 Garagebedrijf "De Kreitenberg" Kreuzelweg 4 5961 NM Horst Tel: 077-3986528

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 18