Knuppels en knuppelinnekes, VACATURE: Het bestuur van Stichting "DE HEESAKKER" is op zoek naar iemand, die voor enkele uren per week tegen vergoeding de sportkantine wil poetsen. De uren kunnen in onderling overleg besproken worden. Voor meer informatie graag contact opnemen met Jos Willems tel06-22561103 Hierbeej wil ik, Prins Roel den twedde, een weurdje tot ollie richte. Ik bin now un klène 4 weeke Prins van de Schanseknuppels en ik heb dur mar ieën woord vur: Geweldig Op 29 dec. was het dan zover. Noa dat Prins Dirk zien bieze haj gepakt werd er durmiddel van un foto reportage un korte versie van mien leave getoënd. Vur mi-j lang waachte mar eindelijk, moog ik dan dur de vurkant van miene vrachtwage springe. Doar stond ik dan, vur un bomvolle zaal mit knikkende kneeje. Noa miene urste speech en leus (mit behulp van ozze Vorst Jac) kon ut fïëst beginne! Veul felicitaties en moje reaksies, echt super! Op zó'n moment weurde toch wel geleft. Ut ging allemól verder ien enne roes. Den aovend en naacht ware werkeluk zoeë um. Un wëek later wier ut neje jeugdpaar uut de keet gehald, un goeie keus van Jeugdvorst Kaj! Same mit Jeugdprins Eddy Arts en Jeugdprinses Moniek Seijkens is ut trio compleet. Afgelope zoaterdag was de buurt, Casele Vuruut, vroeg uut de veerre um de stroat en ös huus te versiere. Ut is een moj prinselijk stulpke geworre. Casele Vuruut, bedankt! 'S Aovends stond de recepsie op ut programma. Zeker ieën van de hoeëgtepunte ien un prinselaeve. Joa, wat dór allemol ower öw hin kumt, dat is geweldig! Veul meénse zien dór gewist, we hebbe genoote van de felicitaties, de leuke stukskes en de moje cado's. Ut was unne aovend um noét te vergete. Iedereen bedankt hiervur! Ien ut bizonder wil ik ozze seremoniemester Henk Dinghs, alias de nachtegaal van Casele, bedanke. Henk, hoe gej alles zo moj an elkaar kunt praotte, petje af, Bedankt! Van ut weekend hebbe we de buutaovende gehad. Wat hebbe we gelache! Moije stukskes mit bijna allemoal Caselse minsen die dur an mit hebbe gedoan. Prachtig! Artieste bedankt vur jullie moije optrejes! Inmiddels goan we steeds mier richting de carnaval. Ik heb dor ontiegelijk veul zin ien en weet ok zeker dat ut verrekte moj gut wurre. Same mit Prinses Esther, Jeugdprins Eddy, Jeugdprinses Moniek, boerenbruudspaar Rob en Marisabeste knuppel Piet Kuypers en natuurlijk Vorst Jac en Jeugdvorst Kaj goan we flink fieëst viere mar bove-alles zeker geniete van dees dolle daage! Ik zuuj zegge, minsen kom zoveul mogelijk noar de Schanseschop dan goan we (zoals Jac zuuj zeggen) lekker wazele en hosse tot ien de late uurkes. Dan wil ik eindige mit miene leus; Dizze carnaval zet ik miene vrachtwage ien ziene vrijen schakele wij hier, same, 'n paar taendj es bijAlaaf Prins Roel II en Prinses Esther 15

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 15