Uit de dorpsraadvergadering van 9 januari 2008 In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: 1. Onderhoud en beheer Caselse Vennen Er is kennis gemaakt met de nieuwe boswachter van Staatsbosbeheer en de afspraken over beheer en onderhoud zijn vernieuwd. Uitgangspunt blijft dat de Caselse Vennen zoveel mogelijk him natuurlijke staat blijven behouden. Dat betekent ook dat de wandelroute een zgn. laarzenroute blijft en dus niet voor iedereen even gemakkelijk toegankelijk zal zijn! De uitvoering van licht onderhoud van de wandelpaden blijft bij de Heemkundevereniging. Deze zal samen met Staatsbosbeheer nog wel kijken naar de routepaaltjes en de paden zelf. 2. Bundeling collectes De dorpsraad heeft zich onder voorwaarden bereid verklaard de collectevergunning voor 2008 aan te vragen. Die voorwaarden zullen in het overleg met het comité bundeling collectes en de deelnemende verenigingen op 22 januari 2008 worden besproken. De dorpsraad blijft van oordeel dat bundeling van collectes geen taak is van de dorpsraad. Om de verantwoordelijkheden te verduidelijken en vrijwilligers te vrijwaren van allerlei aansprakelijkheden, zou er volgens de dorpsraad een aparte stichting moeten worden opgericht. De dorpsraad is bereid om de kosten van oprichting van zo'n stichting voor zijn rekening te nemen. 2. Toewijzing bouwkavels De dorpsraad heeft ingestemd met het voorstel van het dorpsradenoverleg (DRO) om anders om te gaan met de toewijzing van bouwkavels. Nu wordt er geloot en als er minder belangstelling is dan er kavels zijn, dan wordt er na een jaar opnieuw geloot. De dorpsraad is van opvatting dat eerste loting moet blijven zoals die nu is: de kavels zijn alleen beschikbaar voor mensen uit het eigen dorp. Als er na loting nog kavels beschikbaar zijn, kunnen die aan iedereen worden uitgegeven op het moment dat een belangstellende zich meldt. Dus niet meer eerst een jaar lang wachten tot een eventuele nieuwe loting. 4. Wandelroutes Een werkgroep van de dorpsraad gaat een opzetje maken voor wandelroutes binnen het dorp en wel zodanig dat ze ook aansluiten op de wandelroutes van de aangrenzende dorpen. Dit is overeenkomstig de afspraak binnen het DRO om een knooppuntenroute te laten ontstaan, die het hele grondgebied van de gemeente omvat. Of de wandelroutes ook daadwerkelijk kunnen worden gerealiseerd, is afhankelijk van de financiële medewerking van de gemeente. 5. Kunstwerk De dorpsraad is van oordeel dat het dorp de laatste jaren een ware opwaardering (het dorpsplein, gemeenschapshuis De Wis, basisschool De Stek) heeft ondergaan en wil dat afronden met de plaatsing van een mooi kunstwerk op het dorpsplein. Dat kunstwerk wordt een beeld van de schansemaker, omdat die karakteristiek is voor Castenray. De dorpsraad beschikt al over enig budget maar dat is nog niet toereikend om alle kosten te kunnen betalen. Daarom is afgesproken, dat eerst nog een aantal mogelijke geldschieters wordt benaderd. Wilt u meer informatie over deze onderwerpen, neem dan gerust contact op met één van de leden van de dorpsraad. 7

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 7