Stichting Heemkundig Genootschap m Casten ray De oude foto Maandag 21 januari: Lezing LGOG in Zaal Het Trefpunt Beukenrode. Het thema is: Archeologische vondsten in de beekdalen. Aanvang 19.30 uur. Maandag 11 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 februari: Lezing LGOG in Zaal Het Trefpunt Beukenrode. Het thema is: Een aanzet tot een Venrayse Canon. Aanvang 19.30 uur. Lezingen van het LGOG zijn ook voor niet leden gratis toegankelijk. Maandag 25 februari: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang: 20.00 uur. Boerengezegden 9 Kwekt mar nie, d'r is pap zat! (Houd je maar rustig, er is genoeg.) 9 Dat paest as 'n ped öp enne kluut! (Dat lijkt nergens op.) 9 Bij pestoeër te biechte gaon en bij d'n duvelde abselusie gón hale. (Van de regen in de drup komen.) Zien piëpe ien de tes halde. (Op het juiste moment zijn kans grijpen.) Enne perdstand en 'n vrolliehand meuge nie stilstaon! De oogsttijd was vroeger een bijzonder drukke tijd voor de boeren. Veel werk gebeurde nog handmatigmaar ook in de agrarische sector bracht de mechanisatie langzaam maar zeker vooruitgang. In 1924 gebeurde het dorsen bij de familie Piet Weijs al machinaal. Meestal hadden de boeren zo'n dorsmachineaangedreven door een benzine- of dieselmotorzelf. Loonbedrijven kende men in 1924 nog vrijwel niet Op de dorsmachine vaag zichtbaar v.l.n.r.: Marie Weijs, Drikus Smits, Piet Weijs. dicfjtmg Ijeemfttin&ig 6enootscf)öj Costcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2008 | | pagina 16