Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Dinsdag 6 november: Gesprek met directeur Numac in Castenray. Aanvang: 10.15 uur. Dinsdag 6 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 19 november: Lezing LGOG Venray over de geschiedenis van het notariaat in de loop der eeuwen. Zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 26 november: Vergadering Historisch Platform Venray in De Kemphaan. Aanvang 20.00 u Woensdag 12 december: Kerstavond KBO met powerpointpresentatie Castenrayse Vennen. Donderdag 20 december: Expositie bij heropening basisschool De Stek van 18.00-20.00 uur. H Boerengezegden Sinte Ketrien duut alle vaerkes pien. (25 november - November is de slachtmaand.) 9 Mot ik ów de koont ok nog naodrage? (Moet ik nu alles voor je doen?) 9 Niemes hit zien aege gemakt. (Iedereen heeft zijn gebreken.) 9 Wie niks is, niks duut en zien aege niks verbeeldt, is drie kieër niks! Ien tied van noeëd mékte ennen telder van 'n sneej broeëd! De oude foto Op 19 september j.l publiceerden we een foto met als onderschrift Gouden bruiloft van de familie Janssen* (Pieëterke). Dat klopte echter niet Van Thei Jacobs uit de Matthiasstraat kregen we de juiste informatie over die foto. De foto was gemaakt in 1926 of 1927 b.g.v. de gouden bruiloft van het echtpaar Willem Jacobs en Johanna Lenders. De koets en koetsier kwamen van De Gouden Leeuw in Venray. De bruidjes waren Nellie Weijs en Truujke Janssen (van Pieëterke). De foto is gemaakt bij de toenmalige boerderij van het echtpaar Jacobs-Lenders, 18 ttcfjting fjeemfcuitötg 6enootscf}aj Cqstenrqy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 18