Stichting Heemkundig Genootschap Castenray sssri ssï&si Dinsdag 2 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Zaterdag 13 oktober: Algemene ledenvergadering LGOG te Venray. Locatie en tijdstip worden nog bekend gemaakt. Het thema van de middag is de psychiatrie in Nederland en de rol van Venray daarin. Boerengezegden 0 Tusse nöw en dalek! 0 De nutteghejd stikt 'r dur de oeëge d'r uut! (De gemenigheid straalt er vanaf.) 0 Doet de groete an de vrow en de kiender ennen haffel neut! 0 Mit 'n metwaorst nor 'n ziej spek smiete. (Een spierinkje uitwerpen om een kabeljauw te vangen.) 0 De lellekste alders hebbe duk de schónste jonge! De oude foto Vandaag een mooie foto van de ouders van de kinderen Janssen (van Pieëterke an d'n Berg). De foto is wellicht genomen bij gelegenheid van hun gouden bruiloft Wie kan ons meer vertellen over het jaar en de personen op de foto? Schenking Van Mart Strijbos uit de Pastoor Verheggenstraat kregen we enkele koperen granaathulzen die al meteen een plekje kregen bij de expositie over de Tweede Wereldoorlog die we in de basisschool hebben opgebouwd. Mart, zeer bedankt. De expositie vormt een onderdeel van de lessen over de Tweede Wereldoorlog in groep 7/8. Het project zal ongeveer drie weken gaan duren, waarna we in de school een kleine expositie inrichten over de strijd in Nederlands-Indië. In de week van 1 oktober gaan de leerlingen in het kader van onze Indiëherdenking van zaterdag 6 oktober met dit onderwerp aan de slag. swi mm >ticf>ttng fjeemfuinStg 6enootscfjap Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6