Katholieke Bond van Ouderen - Castenray KBO-Castenray bestaat 50 jaar. Het huidige bestuur van de jubilerende KBO-afdeling Castenray. Staand v.Ln.r.: Vice-voorzitter Hay Willemssen; Noor Jacobs-Rambags; penningmeester Hub Strijbos. Zittend v.ln.r.: Secretaris Mart Smulders; Lei Philipsen; Mia Tersteegen-Naus; voorzitster Truus Tacken-Jenniskens. Met gepaste trots maken wij melding van het feit dat onze vereniging dit jaar precies vijftig jaar bestaat en aan dit heuglijke feit willen we niet zo maar voorbijgaan. In de afgelopen jaren heeft onze vereniging bewezen een duidelijke plaats in onze dorpsgemeenschap verdiend te hebben. Momenteel tellen we 137 leden en het ledental is nog steeds groeiende. Dat heeft verschillende redenen. Allereerst is men tot het besef gekomen dat de KBO-Castenray geen stoffige club van mensen is, die bestaat uit ouderen die tot weinig meer in staat zijn. Het tegendeel is waar. Onze KBO is een vereniging van overwegend vitale mensen die een grote rol spelen in het maatschappelijke leven in ons dorp. Onze leden participeren in diverse andere verenigingen en vervullen daar dikwijls een vooraanstaande rol binnen de organisatie. Onze leden zorgen er voor dat het kerkhof er altijd netjes verzorgd bijligt en datzelfde geldt voor de beplanting rondom de kerk en het gemeenschapshuis. Ook het openbaar groen langs de Horsterweg wordt door de schoffelploegen van de KBO regelmatig onderhouden. Onze leden staan klaar om vrijwilligerswerk in het dorp te verrichten, wanneer anderen door werkzaamheden elders daar geen mogelijkheden toe zien. Onze leden mogen altijd gevraagd worden om bij te springen in ons dorp, waar dat nodig is. We dragen graag een belangrijke steen bij aan de leefbaarheid in onze dorpsgemeenschap.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 4