A Stichting Heemkundig Genootschap Castenray i Dinsdag 4 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 17 september: Lezing LGOG Venray door Peter te Poel in zaal 't Trefpunt Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Thema: Prof. Timmers en zijn geesteskinderen: De Meester van Elsloo en Jan van Steffeswert. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Zaterdag 13 oktober: Algemene ledenvergadering LGOG te Venray. Locatie en tijdstip worden nog bekend gemaakt. Het thema van de middag is de psychiatrie in Nederland en de rol van Venray daarin. Boerengezegden 9 Goëd laaje en losse, öppertied ojjem hale, dan halde 't wel. (Goed eten en drinken, een goede stoelgang hebben, doorgaan met ademhalen, dan leef je nog lang.) 9 Gehad is lellek, mar hebbe is de kunst! e 't Kan niks gaeve, ien bed of d'r naeve, mar 't liefs d'r ien. 9 Moek de mök dan vret hij goëd! (Iemand proberen te paaien door hem op te hemelen.) 9 "Ik goj zó hard as ik kan", zaej de lamme en hij viël van de trap. Het bruidspaar Ties Classens-Verstegen in 1912. Vorige week plaatsten we een foto van het hoenderpark 'Zeldenrust' van Piet Duijkers. Hierop kregen we de volgende reactie van Paul Duijkers uit Horst: Jan, In de laatste schans staat weer een oude foto met een vraag wie de kinderen zijn. Ik heb contact gehad met Jet Duijkers van Ome Piet en zij wist precies over welke foto het ging. Ze wist zich ook nog te herinneren dat de foto werd gemaakt. Jet Duijkers zit rechts op het tafeltje met haar blonde krullen en klompjes aan met leren riempjes. Zij was toen ongeveer 5 jaar. Links met de donkere haren is zus Nellie Duijkers, toen 4 jaren oud. De foto moet gemaakt zijn in 1933, achter hun huis, waar dit lange kippenhok stond. Het hoenderpark Zeldenrust stond aan de andere kant van de weg. Jet Duijkers is geboren 07-05-1928 nu 79 jaren oud, woont te Venray, is weduwe van Toon Poels, van de Merselose "Potten"familie. Toon is 22-11-2004 overleden. Toon is een afstammeling van de bekende Venrayse Poelsfamilie, maar ook de grootmoeder van Jet, Hendrina Poels, behoorde tot die familie. Nellie Duijkers, geboren 27-06-1929, is overleden 04-02-1998. Zij was ongehuwd. De oude foto t 20 fjecmfiun5tg fcenootscfia Castenray 6

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 20