Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 6 juni 2007 1. Opening De voorzitter opent de vergadering. 2. Inspraak publieke tribune op voorliggende agenda 3. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 2 mei 2007 Over de Diepeling is niets meer vernomen. 4. Mededelingen DRO Ger Driesen heeft het contourenbeleid toegelicht. Ben van der Sterren zal bij de gemeente Boxmeer navraag doen hoe de vrijwilligers die groenwerkzaamheden in de dorpen verrichten zijn verzekerd. De DRO vraagt dit in de dorpen na. 5. Ingekomen stukken en mededelingen: a) Gouden bruiloft echtpaar Tersteegen; de receptie zal bezocht worden. b) Eigendommen Dorpsraad; we zijn enkele stukken kwijt. We zullen enkele personen in het dorp benaderen. c) Groenbeheer; Er zit belachelijk veel puin in de groenstroken. Dit bemoeilijkt het onderhoud. De KBO zal stenen rapen tegen een vergoeding. Verder zullen ze de boomspiegels onderhouden. d) Kermis; de wei is beschikbaar als het weer goed is. Wellicht moeten we op zoek naar een alternatieve plaats. 6. Kunstwerk Het overleg met het Heemkundig Genootschap wordt als constructief ervaren. Het Genootschap heeft aangegeven nog enkele kunstwerken/gedenkstenen te willen plaatsen. Het Genootschap zal verantwoordelijk zijn voor het onderhoud van de door hen geplaatste stukken. Wat betreft de weersteen zijn er twijfels of e.e.a. volgens de geldende regels is gegaan. De voorbereidende werkzaamheden rondom ons eigen kunstwerk zullen weer opgepikt worden. 7. Evaluatie Herinrichting Kom Castenray Er is door enkele bewoners gevraagd om meer parkeervakken aan het begin van de Horsterweg (vanuit Leunen). Afgesproken is om de huidige situatie te handhaven. De situatie bij de komingang Lollebeekweg wordt opnieuw bekeken. Wellicht dat er wel een mooier bord geplaatst kan worden. Er zal nog eens gekeken worden naar de situatie bij de kerk/Matthiasstraat en de enge draai die vrachtwagens op dit punt moeten maken om richting de boerderij van Willemssen te komen. De kolk aan het begin van de Lollebeekweg (vanuit het dorp gezien) is aangepast. De vrees bestond dat door de lage plaatsing hiervan, ongelukken konden gebeuren. De paaltjes op de hoek Horsterweg/Castenrayseweg bewijzen hun nut. Ze staan nl. vaak scheef. 8. Rondvraag Er zijn berichten ontvangen dat de Gemeente Horst de Kreuzelweg wil afsluiten voor doorgaand verkeer. De dorpsraad zal een brief naar de Gemeente Horst sturen waarin het zijn bezorgdheid hierover zal uiten. 9. Sluiting De voorzitter sluit om 21.30 uur de vergadering

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 4