Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Vrijdag 24 augustus: Bezoek aan museum 'Sorgvliet', Over de Beek 23 te Tienray. We worden met partner om 16.00 uur bij de familie Nabben verwacht. Bij goed weer gaan we per fiets. Na het bezoek aan het museum gaan we in het St. Jozefhotel, Kloosterstraat 10, op eigen kosten een hapje eten. Maandag 27 augustus: Vergadering Lokaal Historisch Platform Venray om 20.00 uur in De Kemphaan. i Dinsdag 4 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Ieder land hit zienen trant. 9 Vroeg öp de lappe zien. (Vroeg op weg zijn om te verkopen.) 9 'n Lange metwaorst is wel korter te kriëge! (Veel geld kan gemakkelijk minder worden.) 9 Ien 't losklieëd loeëpe. (Zonder jas lopen.) 9 'n Löj kat vengt noeëts wat! 2 De oude foto Deze prachtige foto van de visheuvel in *t Casels Broek met het schuilhutje, waar onder meer chocolademelk en eierkoeken verkocht werdenhebben we mogen scannen van Nellie Steeghs- Keijsers. Op de achterkant van de foto stond geschreven 'Viele Grüsseen een onleesbare naam. De foto is wellicht tijdens de Tweede Wereldoorlog gemaakt door een Duitse soldaat. Na de oorlog stuurde de Duitser deze foto naar de familie Keijsers. Rond 1920 waren de plassen in 't Broek vrijwel helemaal dichtgegroeid. Om te schaatsen was de visvijver voor de vele liefhebbers te klein. Rector Richard Verheggen, die in 1933 de eerste ttcfjting fjeemfcunSig 6enootscfj« Castewroy

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 2