R.K. PAROCHIE VAN DE H. MATTHIAS TE CASTENRAY Aan alle Parochianen van Castenray Geachte medeparochianen, Het is al weer een hele tijd geleden, dat wij u officieel informatie hebben verschaft over de gang van zaken omtrent de door de voormalige penningmeester gepleegde malversaties ten aanzien van onze kerkgelden. Wij begrijpen erg goed, dat u graag eerder en meer informatie had willen hebben en wij hadden deze ook graag eerder willen geven, doch rechtszaken lopen nu eenmaal zoals ze lopen en dat betekent, dat er veel tijd mee is gemoeid. Nu hebben we dan eindelijk nieuws en dat willen we u niet onthouden, te meer omdat het wat ons betreft vooralsnog goed nieuws is. Vandaag(2 juli) vond in het kader van de civiele procedure een comparitie van partijen plaats bij de rechtbank te Roermond. Graag willen wij u in het kort vertellen hoe deze comparitie is verlopen. De(advocaat van de) tegenpartij deed zijn uiterste best om de schuld van de hele gang van zaken toch vooral bij het kerkbestuur zelf neer te leggen. Deze tenlasteleggingen werden door onze advocaat echter op een vakkundig wijze gepareerd. Na hoor en wederhoor van partijen concludeerde de rechter, mede aan de hand van de voorliggende stukken, dat hij voldoende aanknopingspunten had om tot een afgewogen oordeel te kunnen komen om vervolgens enkele weken later het vonnis te kunnen uitspreken. Alvorens deze weg echter te bewandelen peilde hij bij beide partijen of er behoefte aan was om in onderling overleg tot een oplossing te komen. Mede om hoge proceskosten en ellenlange procedures te omzeilen zagen beide partijen hier wel iets in, waarop de rechter de zitting tijdelijk schorste om partijen in de gelegenheid te stellen dit overleg te voeren. Hierna volgde buiten de rechtszaal een ca. 1,5 uur durende onderhandeling met als uiteindelijk resultaat, dat de tegenpartij vóór 1 januari 2008 een bepaald bedrag aan onze parochie betaald zal moeten hebben, dat ligt in de orde van grootte van het verdwenen bedrag. In ieder geval een bedrag, waar wij als kerkbestuur heel goed mee kunnen leven. U moet ons maar niet euvel duiden, dat we op dit moment het bedrag nog niet willen prijs geven, omdat e.e.a. technisch nog uitgevoerd moet worden en er mogelijkerwijs toch nog een of ander beertje op de weg ligt. In ieder geval zullen de beslagen op roerende en onroerende zaken gehandhaafd blijven tot de datum van inlossing van de schuld. Dit alles is in een proces verbaal vastgelegd, dat zowel door beide partijen als door de rechter en de griffier ondertekend werd. Voorlopig is het dus weer wachten op 1 januari 2008 of zoveel eerder als de schuld wordt voldaan. Op dit moment zijn wij er niet van op de hoogte of de strafrechtelijke procedure ook al in gang is gezet. Wij hopen u hiermede vooralsnog voldoende te hebben geïnformeerd. Hoogachtend, het kerkbestuur Datum 2 juli 2007 Ons kenmerk Betreft mededeling r

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 2