Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray Zondag 24 Juni: Stand inrichten op de creativiteitsmarkt bij de Castenrayse Bierfeesten. Woensdag 4 juli: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 't Luujt middég. (Het is twaalf uur.) 't Is aldaag génne kermes, al stón d'r kraöm óp de mernt! (Het is niet alle dagen feest, ook al is er reden voor.) As ge maerge goej waer wilt hebbe, motte de kat goéd voêre! Tusse Méstrich en Allerhéllege! (Nergens!) 9 Wie nie nor zien elders wil luustere, mot nor zien aege trommelvlies luustere. 1935. Studiedag Roermond. Wie kent de personen op de foto? Tel: 571677 of 571739. Dagboek van zuster Verona - deel 33. 3 april De dag verliep zon der schokkende ge beurtenissen. Zr. Gertraud deed de was ijverig, gehol pen door Zr. Odori- ka. Zr. Hendrina is ziek. Ze ligt te bed. 4 april Wij hebben ons verslapen. Heerlijk hoor! Of wij moe zijn! Het is vandaag St. Jozefsdag. De Heilige Man had weer van alles voor ons op te knappen. Men mag zo maar niet in Venray komen. Men moet een stempel hebben. Voor Duitsers een moeilijke kwestie. Met behulp van St. Jozef trok ik de stoute schoenen aan en ging op stap naar het gemeentehuis. Niemand heeft me aangehouden, zonder wachten kreeg ik het gevraagde stempel. Ik viel in handen van Meneer Vollenberg die mij in alles behulpzaam was. Vandaar ging ik naar ons klooster. Hier kortweg 'St. Jozef genoemd. De Zusters zagen er zeer goed uit. Gaarne gaven ze mij wat groentes, een strijkijzer en wasbenodigdheden mee. Schatten voor Zr. Gertraud, die er al maanden om verzuchtte. De terugweg was een renpartij. Niet gauw genoeg kon ik het Oirlose convent blij maken met al die onontbeerlijke zaken. De Zusters van De oude foto 14

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 14