van deze en gene vragen over wat men zich er bij voor moest stellen; een magische steen uit de Diepeling die de weersgesteldheid kon aangeven! Maar ga eens kijken bij de picknickset op de hoek van de Castenrayseweg/Horsterweg. Daar hangt de wonderlijke steen aan een prachtige en degelijke stellage die geheel pro deo gemaakt is door de broers Paul (metaalwerk) en Toon (houtwerk) Kuijpers. Paul en Toon, zeer bedankt! Een dergelijke weersteen is ook op enkele plaatsen in Nieuw-Zeeland, Engeland, Schotland, Duitsland en ook in Nederland (o.a. Ameland) te zien. En nu dus ook in Castenray dankzij ons heemkundig genootschap. Met de steen kun je ook jouw persoonlijke weerdagboek samenstellen. Ga elke dag op een vast tijdstip naar de weersteen en lees het weer af. Noteer je waarneming en zo krijg je in de loop der tijd je eigen weerdagboek. Illustreer het met mooie tekeningen over Castenray in de verschillende weertypen en je zult nog lang plezier beleven aan jouw weerdagboek. Mogelijk worden volgend jaar bij de Castenrayse Bierfeesten de eerste weerboeken al geëxposeerd tijdens de creativiteitsmarkt. Het plaatsen van de weersteen is een onderdeel van ons streven om Castenray aantrekkelijker te maken. Het behoud van mooie of historische plekken en het plaatsen van monumenten en kunstwerken maken er eveneens deel van uit. Wellicht is het een idee om een fotowedstrijd te organiseren bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van onze parochie in 2008. Wie maakt de mooiste of meest aparte foto van een thema/object uit Castenray? De foto's zouden uitvergroot en geëxposeerd kunnen worden. We zouden dan met eigen ogen nog eens kunnen zien hoeveel moois ons dorp te bieden heeft. Een andere mogelijkheid zou een dichtwedstrijd kunnen zijn met als opdracht: maak een kort gedicht bij een Castenrays object of met een Castenrays thema. De beste gedichten zouden op plexiglas o.i.d. hier en daar in het dorp bij het betreffende object geplaatst kunnen worden. Dichtkunst uit eigen dorp! We willen de verschillende ideeën graag eens bespreken met de Dorpsraad. Hebt u ook een idee om ons dorp te verfraaien of te promoten, laat het ons weten en we zullen de haalbaarheid serieus bespreken. Henk Classens 571781; Henk Dinghs 571823; Koos Kleeven 571901; Hay Strijbos 571739; Jan Strijbos 571766; Hay Willemssen 692710. Bezoek aan atelier kunstenares Marianne Hoedemaekers Afgelopen woensdag hebben we een bezoek gebracht aan het atelier van Marianne Hoedemaekers. Zij is druk bezig met het ontwerpen van het monument voor de Indiëgangers. Uitgebreid vertelde ze over de symboliek van het kustwerk en liet ze zien welke onderdelen al klaar waren. Ter plekke hebben we nog enkele suggesties besproken en met haar instemming kleine aanpassingen laten aanbrengen. Het belooft een fraai kunstwerk te worden als eerbetoon aan de twaalf Indiëgangers uit Castenray en Klein Oirlo in de jaren Verder is het de bedoeling dat het monument een educatieve waarde krijgt in de vorm van een permanente waarschuwing dat een oorlog slechts ellende en verdriet brengt en dat vrede en vrijheid niet vanzelfsprekend zijn. Het monument wordt onthuld en ingezegend op zaterdag 6 oktober 2007 na de herdenkingsdienst van 18.00 uur in onze parochiekerk. 17 Marianne Hoedemaekers toont een reliëfafbeelding van een karbouw die op een van de zijden van het monument komt.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 17