Stichting Heemkundig Genootschap Castenray tiips Woensdag 30 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Deze vergadering is in plaats van de junivergadering. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Hij deuj 't vur de labbrejoeks. (Iets voor de flauwekul doen. 9 Mit de kop speule. (Koppig zijn.) 9 Baeter enne kwojje loeëp as enne kwojje koeëp! (Het is beter om zich ergens voor in te spannen, dan later een slecht resultaat te boeken.) 9 De laamp hingt schaef. Het geld is op.) 9 'n Gezicht van aide lep hebbe. (Een weinig fris gezicht hebben.) Zeer geslaagde lezing Vorige week maandag gaf Toon Vollebergh uit Helvoirt in het kader van Bevrijdingsdag in De Wis een zeer interessante en boeiende lezing over de Tweede Wereldoorlog. Met 75 a 80 toehoorders, waarvan verschillenden van buiten Castenray, was de Patronaatszaal prima bezet. De lezing werd deels ondersteund door op het scherm geprojecteerde foto's en kaartjes. We danken André Steeghs van A D Automatisering voor het lenen van de beamer. Verder Toon Vollebergh zeer bedankt en iedereen die deze lezing bijwoonde: bedankt voor uw aanwezigheid! Castenrayse weersteen Een maand lang zonnig en warm weer en nu al weer anderhalve week kou en regen. Weken lang de ramen open en in korte mouwen naar buiten en nu de verwarming al weer brandend. Dan vinden we het te koud en dan weer te heet; dan te nat en dan te droog. En zo blijft het weer gespreksonderwerp nummer één. Erwin Krol, Maijon de Hond en Piet Paulusma krijgen de schuld als hun weersvoor-spellingen weer eens niet juist zijn. Mensen hebben de paraplu en de regenjas thuis gelaten en juist dan gaat regenen. Of een veelbelovend ochtendzonnetje dat vraagt om een dagje strand en vervolgens gaan 's middags de hemelsluizen wijd open. Het is altijd wel wat met het weer in Nederland. Maar vanaf nu is in Castenray het weer exact 'af te lezen' Want zoals sommigen wellicht al gezien hebben, heeft Castenray er een aardigheidje bij: de Castenrayse Weersteen. Velen waren reeds nieuwsgierig gemaakt door onze eerdere berichtgeving over dit onderwerp. We kregen 16 ticfjting fjeemfiun&ig 6enootscfja Castenray m

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 16