Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 4 april 2007 1. Opening Ben van der Sterren opent de vergadering. Speciaal woord van welkom aan Riny van Deursen en Ron Loonen van de gemeente Venray, Femke van de Laar, Erik Jacobs en Marcel Classens namens de basisschool De Stek. 2. Inspraak publieke tribune 3. Aanpassing verkeerssituatie basisschool de Stek (ingelast agendapunt) De gemeente heeft toegelicht dat men op basis van het Gemeentelijk Verkeers en Vervoersplan veilige schoolroutes wil creëren. Binnenkort wordt er een nieuwe slijtlaag op de Matthiasstraat aangebracht. Dat is de aanleiding om te kijken of en zo ja op welke wijze de verkeerssituatie bij de school verbeterd kan worden. Een van de oorzaken waarom de situatie aangepast moet worden, is dat de ouders die de kinderen op komen halen bewust of onbewust voor een onoverzichtelijke situatie zorgen en te weinig rekening houden met het enthousiasme van de kinderen. Andere oorzaak is de snelheid waarmee diverse automobilisten menen de straten van Castenray onveilig te moeten maken. Het voorstel is om een lage drempel bij de onderbouw te plaatsen. Verder komen er (zoveel mogelijk in overleg met de aanwonenden) paaltjes die moeten voorkomen dat er wagens langs de drempel rijden. Bij de bovenbouw komen er ook paaltjes, maar geen drempel. Verder komt ook hier een duidelijke markering op de weg. Aangezien er reflectoren op de paaltjes zitten achten bijna alle aanwezigen het niet nodig om naar de verlichting te kijken. Het doel van de maatregelen is om de situatie overzichtelijker te maken, zodat voor alle verkeersdeelnemers duidelijk is dat er sprake is van drukke oversteekplaats. 4. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 7 februari 2007 Er zijn geen op- of aanmerkingen. 5. Notulen dorpsradenoverleg. Er zijn geen op- of aanmerkingen. 6. Herinrichting kom De drempel aan de Lollebeekweg wordt op korte termijn verlegd. Tevens wordt het asfalt op sommige plaatsen gerepareerd. Als afwerking zal het wegdek voorzien worden van een slijtlaag (net zoals andere straten in het dorp). Waar de opritten van de aanwonenden niet meer sluiten a.g.v. de werkzaamheden, zullen deze aangepast gaan worden. Waar de opritten nu niet aansluiten op de weg zal dit waarschijnlijk niet aangepast worden. Er wordt opgemerkt, dat de aanwonenden van de Lollebeekweg het gevoel hebben, dat ze tekort zijn gedaan. Er zijn hoge verwachtingen gecreëerd en die konden slechts gedeeltelijk worden gehonoreerd. Met name in het tweede stuk van de Lollebeekweg konden slechts beperkt verbeteringen worden aangebracht. Bij de Horsterweg wordt de drempel ook aangepast. Verder wordt het fietspad bij dit punt aangepast, zodat er geen water meer blijft staan. Riny van Deursen geeft tenslotte aan jaarlijks een keer langs te willen komen om de planning van dat jaar door te nemen. 8

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 8