servereni 6 R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Notulen: ouderraadvergadering 17 april 2007 1. Opening: - Wilbert heet iedereen van harte welkom en opent de vergadering. 2. Notulen vorige vergadering: d.d. 6 februari jl. - Er zijn geen op of aanmerkingen - Notulen zijn akkoord. 3. Mededelingen en ingekomen stukken: - Wilbert is naar zijn laatste GOO vergadering geweest, hij hoopt dat er bij de volgende keer op de Petrus Bandenschool iemand anders van ons naar toe zal gaan Er zijn enkele brieven binnen gekomen over de lijnbus route, deze route is inmiddels aangepast. - Informatie over campagne "Alcohol en opvoeding" van de GGD en GGZ, er wordt een informatiebrief uitgedeeld aan de OR leden. De GGZ organiseert thema-avonden over dit onderwerp. 4. Algemene punten: - MR verslag; - 2 vergaderingen; formatieoverzicht is besproken en goedgekeurd, de formatie blijft ongeveer hetzelfde. - zorgdocument; er is een heel uitgebreid document over de zorg van alle leerlingen over de hele schoolperiode. - Enquête TSO; er waren binnen de MR veel positieve reacties over de opzet van de enquête. - Het financiële jaarverslag is goedgekeurd. - Schoolzwemmen; de kinderen die vanaf groep 5 nog geen diploma hebben kunnen evt via de gemeente nog kosteloos zwemles krijgen. De school heeft hierin verder geen inspraak meer. - Helma Michels heeft een attentie ontvangen. - Nabespreking workshop; - De workshop is goed bezocht en als heel leerzaam bevonden. De vraagstelling van Hetty was soms erg direct, dit werd niet door iedereen gewaardeerd. - De opmerking/vraag van Femke na afloop over het buitensluiten van sommige kinderen was bedoeld om alle ouders bewust te maken van het probleem. We moeten er alert op blijven dat er niemand door ouders en kinderen uitgesloten wordt. - Bij de GOO zijn er 2 workshops voorgesteld; -Brandwonden bij kinderen -Internetgebruik door kinderen - Verkeersveiligheid voor school - Deze zomer wordt de toplaag van de weg voor de school vernieuwd. De gemeente heeft de verkeersveiligheid bij de school onderzocht en wil een drempel bij de onderbouw maken. Er is aan school gevraagd om mee te denken en men wilde binnen een week reactie. Femke heeft dit naar de MR, OV en de dorpsraad doorgespeeld. Er is gesproken over drempels en wegversmallingen. Tijdens de dorpsraadvergadering is in overleg met de dorpsraad, OV (Wilbert en Erik) en de school (Femke) samen met de gemeente het volgende voorstel gedaan: aan de kant van de onderbouw een 30 km drempel met paaltjes op de stoep, zodat er niet geparkeerd kan worden. Aan de kant van de bovenbouw komen een markering op de rijbaan en paaltjes zodat er niet geparkeerd kan worden. Dit wordt, als het goed is, nog voor de bouwvak gerealiseerd.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6