rd-wszsmr /vx Stichting Heemkundig Genootschap v Castenray Maandag 16 april: Lezing in zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray door dr. Annette Janssen met als thema 'Glas-in-loodramen uit de 20e eeuw. Aanvang 19.30 uur. De toegang is voor iedereen die belangstelling heeft gratis. Woensdag 2 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 3 mei: Presentatie 'Venrays Verleden III' in de Rooyerie te Venray van 17.00-19.00 u. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 mei: Lezing in zaal 'Het Trefpunt'Beukenrode door Leo Tebbens. Thema: 'Archeologische Monumentenkaart van Limburg' met aandacht voor terreinen in Venray en omgeving. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Wat aid is knaojt gaer, wat jong is, spuit gaer! Dat is 'n koffïetas. (Iemand die graag en veel koffie drinkt.) Kat en kogel afloeëpe. (Alles aflopen om iets te krijgen.) 't Kumt van 't kömme en 't göt van 't gaon. (Het komt vanzelf en gaat ook vanzelf weer over.) 9 Enne kop as 'n zift hebbe. (Erg vergeetachtig zijn.) Mogelijke uitbreiding Vorige week heeft Henk Classens uit de Castelostraat ter oriëntering onze maandelijkse vergadering bijgewoond. Vanaf de oprichting van onze stichting heeft Henk met veel belangstelling onze heemkundige bezigheden gevolgd. Deze grote betrokkenheid was ons uiteraard niet ontgaan en dat was ook de reden, dat we al een hele tijd geleden gevraagd hebben of Henk lid zou willen worden van onze stichting. Maar ook andere organisaties kenden zijn kundigheid op bestuurlijk en ander gebied en deden al eerder niet tevergeefs een beroep op hem. Inmiddels zijn verschillende projecten mede door zijn inzet met prima resultaat afgesloten. Ondanks het feit dat Henk het nog steeds druk heeft met zijn werk voor verschillende verenigingen en organisaties, hebben we hem toch bereid gevonden zich in bestuurlijke zin te oriënteren binnen ons heemkundig genootschap. We hopen zeer dat dit resulteert in een definitieve aansluiting bij onze stichting. Het is goed dat het draagvlak daardoor weer verbreed wordt, maar bovenal zijn we blij iemand met zulke capaciteiten en betrokkenheid binnen ons bestuur te hebben. Henk, van harte welkom! Lente Overal is te zien dat de lente zich in al zijn pracht manifesteert en het prachtige weer van de laatste weken nodigt uit te gaan wandelen of fietsen. Dat kan op heel veel plaatsen, soms verder weg, maar ook dicht bij huis. In de Castenrayse Vennen kun je prachtig de ontluikende natuur bewonderen. Bomen en struiken botten uit en over enkele weken staan de waterviolier en de gele lis weer in volle bloei. Het is ook elk jaar weer mooi om te zien hoe de koningsvaren langzaam oprijst uit zijn winterslaap en wanneer je oog hebt voor de natuur zijn er in 't Broëk nog zoveel andere mooie dingen te zien. De bloeiende waterviolier moet je echt in kleur zien. Dat kan binnenkort in de Castenrayse Vennen. 3 dichting fjecmfcunStg 6enootsc6ai Castenrcrp •2/

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 3