Bijeenkomsten voor alleenstaande ouders Werkgroep gezinsvieringen. JENHISKENS Steeds meer mensen komen door echtscheiding alleen te staan voor de opvoeding van hun kinderen. Dat valt niet mee. Behalve dat ze zich vaak moeten redden met een kleiner huis en minder inkomen, zijn er ook tal van emotionele gevolgen. Niet alleen zijzelf moeten de gevolgen van de verbroken relatie verwerken, ook voor de kinderen is de nieuwe situatie vaak niet eenvoudig. In het kader van het Jaar van het Gezin organiseert het Centrum voor Huwelijk Gezin van het bisdom Roermond vijf bijeenkomsten voor gescheiden (of verlaten) ouders. Een alleenstaande moeder zal vertellen en bemoedigen vanuit haar eigen ervaring. Ze geeft handreikingen waarmee ook problemen met de kinderen voorkomen kunnen worden. Daarbij wordt ook verteld welke steun ze ontvangen heeft vanuit het geloof. Deelnemers hoeven zeker niet katholiek te zijn voor deelname: alle alleenstaande ouders van welke geloofsovertuiging of achtergrond dan ook zijn van harte welkom. Deelname is gratis. Er zijn twee series: Woensdag 18 april, 2,16, 30 mei en 13 juni van 9.30 tot 11.30 uur. Dinsdag 24 april, 8,22 mei, 5 en 19 juni van 20.00-22.00 uur. De bijeenkomsten worden gehouden in het Edith Stein Trefcentrum, Diepstraat 4 te Echt. Geïnteresseerden in één van de twee series kunnen contact opnemen met Wies Mom, via telefoonnummer 0475-589134. Hallo meisjes, jongens, mama's en papa's. Het is alweer bijna palmpasen. Er is een gezinsviering a.s. zaterdag 31 maart. Het zou erg leuk zijn als jullie allemaal een palmpaasstok meebrengen. Als je wil weten hoe je die moet maken, kun je op internet kijken. Bij google kun je "palmpaasstok" intikken. Je ziet dan vele pagina's met achtergrondinformatie en voorbeelden voor een palmpaasstok. Veel plezier met het knutselen! Wij zijn benieuwd wat we allemaal te zien zullen krijgen. Als er nog kinderen zijn die geen palmpaasstok hebben, kunnen ze die op school krijgen als er nog zijn. Die moetje dan nog wel zelf versieren. Als er kinderen zijn die nog een palmpaasstok thuis hebben en deze niet meer gebruiken dan kun je deze inleveren op school. In de gezinsviering met het thema "Palmpasen" zullen de communicanten zich voorstellen. Het is voor deze kinderen erg leuk als er veel kinderen, ouders en opa's en oma's aanwezig zijn. Groetjes, Werkgroep gezinsvieringen. pastoor J. te Boekhorst Erkende bromfietsopleiding E achter B (aanhangwagen) Theorieopleidingen: persoonlijk les! Telefoon 0478 571876 AUTO S. MOTOR RIJSCHOOL

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 2